امام سجاد(ع) با روش مبارزاتی دعا دشمن را خار کردند

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: بخشی از دعاهای امام سجاد(ع) مربوط به بحث استکبارستیزی، دین‌شناسی، امامت و ولایت است که در این بخش امام دشمن را خار کردند. به گزارش پایگاه خبری قم نما ، حجت‌الاسلام جواد عظیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تسلیت سالروز شهادت […]

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: بخشی از دعاهای امام سجاد(ع) مربوط به بحث استکبارستیزی، دین‌شناسی، امامت و ولایت است که در این بخش امام دشمن را خار کردند.
به گزارش پایگاه خبری قم نما ، حجت‌الاسلام جواد عظیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام سجاد(ع) بنا بر روایتی اظهار کرد: هر امامی در زمان امامت خود روش مبارزاتی خاصی دارد که الهام گرفته از دستورات وحی و امر خداوند است.

وی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) شیوه مبارزاتی خود را در قالب چند محور منعکس کردند که یکی از آنها بحث دعا است که در این دعاها بحث امامت، ولایت، ولایتمداری و استکبارستیزی را مطرح می‌کنند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گریه بر سیدالشهدا(ع) را یکی دیگر از راه‌های مبارزه حضرت ذکر کرد و افزود: این امام بزرگوار در مکان‌های مختلف گریه و عزاداری می‌کردند تا راه، منش و مرام سیدالشهدا(ع) زنده بماند به همین دلیل حضرت با گریه برای سیدالشهدا(ع) در زمینه احیای فرهنگ شهادت، مبارزه با ظلم، ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی گام برمی‌داشتند.

وی با اشاره به خطبه امام سجاد(ع) در شام گفت: ایشان خطبه ارزشمند، تاریخی و تاریخ‌ساز را بیان و زمینه تحول را در شامات ایجاد کردند که در آینده سبب شد مردم شام نسبت به دستگاه بنی امیه دیدشان تغییر کند و تغییر روش و منش دهند.

عظیمی صحیفه سجادیه را یکی از بهترین و والاترین یادگارهای ارزشمند از امام سجاد(ع) ذکر کرد و افزود: این اثر مشتمل بر دعاهای حضرت است که در بخشی به اخلاق می‌پردازد زیرا در آن دوران مباحث اخلاقی متزلزل شده بود و مردم ضعیف النفس شده بودند.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از دعاها بحث خداشناسی و معادشناسی است که به اعتقادات برمی‌گردد و بخش سوم از دعاهای حضرت در زمینه بحث استکبارستیزی، دین‌شناسی، امامت و ولایت است که در این بخش امام دشمن را خار کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به اهمیت شور و شعور حسینی در عزاداری‌ها گفت: مردم باید دقت داشته باشند شور حسینی بسیار خوب بوده و یادگاری از بزرگان محسوب می‌شود ولی لازم است شور حسینی را به همراه شعور حسینی در برنامه‌ها داشته باشیم.