انهدام باند کلاهبرداری ۷۳۰ میلیارد ریالی در قم

فرمانده انتظامی استان قم از انهدام باند ۵ نفره که در قالب شرکت صوری و با شگرد مشارکت در ساخت پروژه‌های مسکن و جاده، از ۲۱۴ نفر ۷۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، سردار سید محمود میر فیضی اظهار داشت: در پی شکایت از یک شرکت که مدعی بود در امور ساخت پروژه‌های مسکن و جاده و صادرات و واردات مواد اولیه کارخانه‌ها است و اقدام به کلاهبرداری از ۲۱۴ نفر از سرمایه گذاران به مبلغ ۷۳۰ میلیارد ریال کرده است، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: شرکت مذکور برای اقدامات مجرمانه خود؛ از بین افرادی که معمولاً از موضوعات اقتصادی بی اطلاع بوده و به راحتی می‌توان اعتماد شأن را جلب کرد، اقدام به تبلیغ کرده و در ابتدای شروع به کار نیز سود دهی خوبی به مال باختگان داشته تا اعتماد آنان را جلب کند و اسنادی از سهام‌های بورسی جعل و چاپ و در بین مال باختگان توزیع شده بود که عملاً فاقد هرگونه ارزش مالی بود.

فرمانده انتظامی استان قم ابراز داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی با بکارگیری یک سری اقدامات فنی، متهمان را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه و در حین خروج از کشور دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرارهای مناسب روانه زندان شدند./