ملت پای انقلاب ایستاده اند مسؤولان به خدمت همت گمارند

شهردار قم در پیامی فرارسیدن ۳۱ شهریور ماه سالروز حمله عراق به کشور و آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشت. به گزارش قم نما به نقل ازخبرگزاری فارس از قم، در پیام مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس آمده است: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ پر افتخار ایران […]

شهردار قم در پیامی فرارسیدن ۳۱ شهریور ماه سالروز حمله عراق به کشور و آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.

به گزارش قم نما به نقل ازخبرگزاری فارس از قم، در پیام مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس آمده است: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است. دفاع مقدس جلوه‌ای از رشادت‌، اخلاص، مردانگی، ولایت‌مداری، انقلابی‌گری و تبعیت از رهبری و نشانی از شور و شعور حسینی در دفاع از آرمان‌ها و راهبردهای مقدس جمهوری اسلامی بود.

در این پیام تصریح شده است: دفاع مقدس نه سن و سال می‌شناخت و نه جنسیت، بلکه ظهور و بروز حضور هر آزاده حتی خارج از مرزها برای دفاع از اسلام و وطن بود. چه بسیار بودند نوجوانانی که پرشور و با شعور حسینی به یاد نوجوان کربلا، طالب حضور در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل و عاشق شهادت به تبعیت از مولایشان امام حسین(ع) بودند. چه بسیار جوانانی که الگویشان علی‌اکبر امام حسین(ع) بود و جوانی‌شان را و جانشان که از هر چیز برایشان عزیزتر بود در راه اسلام دادند تا اسلام و نظامی که پرچم اسلام و امام حسین(ع) را بلند کرده است مقتدرتر باقی بماند. و چه بسیار زنانی که زینب‌وار حرکتی عظیم را در تبلیغ دفاع مقدس رقم زدند.

در این پیام اضافه شده است: خون‌هایی که از نوجوانان، جوانان، میان‌سالان و پیران و زنان و مردان میهن در دفاع مقدس بر زمین ریخته شد، شجره طیبه انقلاب شکوهمند اسلامی را آبیاری کرد تا روز به روز بالنده‌تر بتواند ندای آزادی‌خواهی، استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی را یکه و تنها در جهان فریاد بزند و امروز شاهدیم که این ندای الهی یک به یک مرزها را در می‌نوردد.

در پیام شهردار قم تاکید شده است:۳۱ شهریور و سالروز بزرگداشت دفاع مقدس تنها یک رویداد در تقویم و تاریخ کشور نیست، بلکه زمانی برای یادآوری آنچه داشتیم و امروز داریم است؛ هیچ‌گاه نباید فراموش کرد که انقلاب اسلامی چه سختی‌ها و مشکلاتی را تا امروز پشت سر گذاشته تا به مرز ۴۰ سالگی برسد. مردم ما همچنان بر سر آرمان‌ها، انقلاب و شهدا ایستاده‌اند و هیچ‌گاه دل از نظام اسلامی و اسلام جدا نمی‌کنند؛ همچنانکه مسوولان نیز باید بیش از پیش برای رفع مشکلات کشور و خدمت بیشتر به مردم همت‌ گمارند.

در این پیام اضافه شده است: اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای عظیم‌الشان دفاع مقدس هشت‌ساله ملت ایران، امام راحل(ره) و ادای احترام به رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا و ایثارگران، از خداوند متعال توفیق روزافزون ملت انقلابی، ولایتمدار و بصیر ملت ایران در مسیر آزادی‌خواهی، ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی را خواهانم.