حمایت ۶۰۰ نفر از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم از بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب

۶۰۰ نفر از اساتید و فضلای حوزه علمیه در بیانیه‌ای حمایت خود را از بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی درجمع دانش آموختگان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از مرکز خبر حوزه ، دراین بیانیه آمده‌است: حوزه علمیه به ویژه اساتید و فضلا در یازدهم مهرماه مصادف با سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری مدظله العالی در جمع دانش آموختگان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح با سپاس به درگاه خدای متعال و حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف، از عموم ملت شریف ایران که با هوشیاری و تقوای مثال زدنی و حضور افتخارآمیز در صحنه، تمام توطئه‌های بدخواهان ایران اسلامی را نقش برآب کرده قدردانی نموده و بر موارد زیر تأکید می‌نماید.

بیانیه حاکیست:‌ حوزه علمیه و بدنه طلاب و اساتید آن، بر عهد خویش با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی استوار مانده و با جان و قلم آماده جانفشانی در این راه نورانی و پر از فیض بیش از پیش است. دشمنان اسلام به ویژه منافقینی که این ایام با حمله به احکام مترقی دین، تلاش مذبوحانه‌ای در ارائه چهره‌ای مخدوش از ایران اسلامی در جهان را آغاز کرده‌اند، بدانند که شاگردان مطهری‌ها و بهشتی‌ها و مفتح‌ها و شهدای محراب در حوزه های علمیه، فقاهت و شهادت را توأمان مشق می کنند.

دربخش دیگری ازاین بیانیه آمده‌است: فقهای عظیم الشأن اسلام و نظام روحانیت همواره حافظان و مراقبان و حصون اسلام بوده‌اند. در این برهه حساس که ائمة الکفر پشت به پشت هم داده و از اروپا تا آمریکا، لشگر برهنگان و هتاکان را پناه داده، زبان به دشنام و جسارت به احکام نورانی اسلام گشوده و زخرف القول را در رسانه‌های خود زمزمه می‌کنند، حراست و پاسداری از دین نیازمند هوشیاری بیشتر است. معدود افرادی که با وجود تلبس به لباس علم و دین بر اثر عدم محاسبه درست از رفتار دشمن و با اتخاذ موضع نابهنگام و ناپخته و بدون تحقیق و تفحص زمینه ساز بروز حوادث ناخوشایند و اهانت های مکرر به مقدسات دینی شده‌اند باید جبران کرده، صریحا مقابل این اغتشاشات و افساد فی الأرض موضع بگیرند.

درقسمت دیگری ازاین بیانیه آمده‌است: همچنین حوزه علمیه وظیفه خود می‌داند قدردان مجاهدت نیروی های انتظامی از پلیس گرفته تا جوانان مؤمن بسیجی بوده، به خانواده‌های شهدای دفاع از وطن تبریک و تسلیت عرض می‌کند و این اطمینان را می‌دهد که نظام اسلامی اجازه پایمال شدن خون این عزیزان را نمی‌دهد. جوانانی که وقتی حلقه‌ بهم پیوسته کفر صهیونیستی و نفاق شبکه‌های معاند و بازیگردان‌های خارجی و داخلی را چونان احزاب ِ به جنگ مدینة النبی آمده دیدند نه تنها پا پس نکشیدند، بلکه ایمانشان مستحکم‌تر و قلوبشان نورانی‌تر شد. حقا که مصداق آیه شریفه «وَلَمَّا رَأَی الْمُؤْمِنُونَ الْأَحْزَابَ قَالُوا هَذَا مَا وَعَدَنَا اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَصَدَقَ اللَّهُ وَرَسُولُهُ ۚ وَمَا زَادَهُمْ إِلَّا إِیمَانًا وَتَسْلِیمًا» هستند.

بیانیه حاکیست: ولایت فقیه و اساس ساختار نظام اسلامی که ثمره مجاهدت‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب و خون صدها هزار شهید گلگون کفن است، اکنون محل هجوم تمام جریان‌های فاسد و تغذیه شده از سوی سرویس های بیگانه شده است. دشمنی با دیگر احکام شرعی مانند حجاب دینی، بهانه ای برای چنگ زدن به این اصل مترقی است. خشم دشمن از کارآمدی این نهاد مقدس در حفظ امنیت و پیشرفت ایران در چهل سال گذشته انکار شدنی نیست. تبدیل شدن این الگو برای تمام مستضعفین عالم از یمن گرفته تا فلسطین، خواب از چشم مستکبرین ربوده و تمام زر و زور و تزویر خود را پای کار آورده اند تا سایه بر آفتاب اندازند غافل از اینکه نمی‌دانند: «وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ».

دراین بیانیه آمده‌است: در پایان ضمن گرامیداشت یاد شهیدان سرفراز مدافع حرم و وطن؛ با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالح ایشان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی تجدید پیمان نموده، از خداوند متعال، علو درجات امام راحل و طول عمر با عزت رهبری معظم انقلاب اسلامی و عزت و عظمت ایران اسلامی را مسئلت می ‏نمائیم./