تعیین ضرب‌الاجل درخصوص ساختمان‌های ناایمن

رئیس جمهور گفت: در مورد ساختمان‌های ناایمن تذکر دهید و ضرب‌الاجل تعیین کنید چرا که حادثه‌ای مثل مترو پل نباید دوباره تکرار شود؛ بعد از اخطار نیز اقدامات قانونی پیگیری شود تا ما ساختمان ناایمن در تهران و کشور نداشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشور در مراسم گرامیداشت روز آتش نشان ضمن گرامیداشت یاد شهدا و تبریک روز آتش نشانی اظهار کرد: روز آتش‌ نشان فرصتی است برای تجلیل از مقام ایثار و گذشت آتش نشانان و تقدیر از کسانی که با روحیه خداخواهی، دگر خواهی را جلوه گر کردند و حفظ جان مردم را سرلوحه کار خودشان قرار دادند؛ این روحیه گذشت، ایثار و فداکاری بسیار ارزشمند است و ما نیز تقدیر و تجلیل می‌کنیم از مقام شهیدان آتش نشان و شهدای دفاع مقدس و همه کسانی که جان عزیزشان را برای امنیت کشور و آسایش مردم فدا کردند.

وی با بیان اینکه آتش نشانی به ظاهر، یک شغل است اما در باطن این کار شغل نیست بلکه نوعی فداکاری، ایثار و فدا شدن برای خدمت به مردم و نجات دیگران است و این جایگاه و مسئولیت‌پذیری بسیار ارزشمند است؛ افزود: پیشگیری و آموزش به مردم در حوزه آتش نشانی بسیار مهم است؛ اینکه به جمع شما خانمهای آتش نشان پیوستند کار بسیار ارزشمندی است.

حجت الاسلام رییسی با تاکید بر اینکه آموزش عمومی ضرورت دارد تا دچار حادثه نشویم؛ تا آتشی شعله ور نشود که آتش نشانان بخواهند وارد صحنه شوند؛ عنوان کرد: در این عرصه نقش رسانه ملی بسیار مهم است تا آتش نشانان بتوانند موارد مختلف این حوزه را آموزش دهند.

رییس جمهور در ادامه با تاکید بر توجه به ساخت ساختمان‌های ایمن در کشور گفت: باید در ساخت و سازها مراقبت شود و شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی و سازمان آتش نشانی کار خود را با دقت انجام‌دهند.

وی اضافه کرد: در مورد ساختمان‌های ناایمن تذکر دهید و ضرب‌الاجل تعیین کنید چرا که حادثه‌ای مثل متروپل نباید دوباره تکرار شود؛ بعد از اخطار نیز اقدامات قانونی پیگیری شود تا ما ساختمان ناایمن در تهران و کشور نداشته باشیم.

رئیس جمهور بیان کرد: هر چند آتش نشانی تجهیز شده اما این کافی نیست و سازمان آتش نشانی در کل کشور باید به تجهیزات روز مجهز شود.

وی با بیان اینکه کشور با حضور ایثارگران و خانواده شهدا و مردم گام‌های بلندی برداشته است و آنچه امروز انقلاب را امیدوار کرده این حضور و آنچه دشمن را ناامید می‌کند روحیه ایثار است، اظهار کرد: دشمن اشتباه محاسباتی را ۴۳ سال است که تکرار می‌کند و گمان می‌کند ایران مانند کشورهای دیگر است که بتواند با حیله‌ها و فتنه‌ها بر آن سلطه پیدا کند؛ مردم ایران به شما اجازه این سلطه را نخواهند داد؛ مردمی که برای چندمین بار است که دشمن را ناکام می‌گذارند و دشمن بداند که همواره در مقابل مردم ایران ناکام خواهند ماند.

حجت‌الاسلام رئیسی در پایان یادآور شد: امیدواریم دولت بتواند در خدمت شما باشد و شما آتش نشانان نیز در خدمت مردم باشید و به آنها اطمینان دهید که در حوادث در کنار آنها هستید./