جبران کمبود معلم در قم با جذب نیروهای خرید خدمت 

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش قم با اشاره به اینکه کلاس درس بدون معلم دراین مقطع وجود ندارد ،گفت: کسری ساعات آموزش در مدارس متوسطه این استان که یک هزار و ۵۰۰ ساعت برآورد می‌شد، با نیروهای خرید خدمت جبران گردید.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از ایرنا قم، نادر کریمی بیرانوند بیان ‌کرد: ۳۷ هزار ساعت کسری ساعت در متوسطه اول و نظری داشتیم که با نیروهای دانشگاه فرهنگیان، آزمون استخدام، بازنشسته‌ها و انتقالی‌ها از استان‌های دیگر پر شده‌است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در استان قم کلاس درس بدون معلم در مقطع متوسطه نداریم.

وی بیان کرد: در راستای توسعه متوازن باید ۵۲ درصد دانش‌آموزان متوسطه اول وارد متوسطه دوم نظری و ۴۸ درصد نیز در حوزه فنی و حرفه‌ای و کاردانش وارد شوند که معمولا محقق نمی‌شود، ولی تلاش می‌کنیم درصد دانش‌آموزان هنرستان را به ۴۰ برسانیم.

کریمی افزود: به منظور توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش رشته‌های جذاب از جمله طراحی دوخت، آسانسور و مکاترونیک که ترکیبی از مکانیک، ‌الکترونیک و الکتروتکنیک است را تقویت کرده‌ایم و در راستای شناساندن رشته‌ها به دانش‌آموزان هر ساله در هفته مشاغل، در تمام هنرستان‌ها نمایشگاه معرفی رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: کمبود امکانات تخصصی هنرستان‌ها و دبیر تخصصی برای برخی رشته‌ها، باعث عدم توسعه مدنظر در این هنرستان‌ها شده‌است.

به گفته وی، در زمان حاضر ۷۴ هنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش با ۱۷ هزار دانش‌آموز در استان قم فعال است./