مطالبه‌های اصناف بهانه‌ای برای سودجویی دشمنان تبدیل نشود

استاندار قم گفت: مطالبه‌های واحدهای صنفی نباید به دستاویزی برای سودجویی دشمنان تبدیل شود. سید مهدی صادقی ظهر امروز در همایش روز ملی اصناف که در سالن همایش اتاق اصناف برگزار شد، اظهار داشت: باید در شرایط حساس کنونی کشور اتحاد و همدلی دستگاه‌ها و جریان‌های مختلف بیشتر از هر زمان دیگری باشد. وی با […]

استاندار قم گفت: مطالبه‌های واحدهای صنفی نباید به دستاویزی برای سودجویی دشمنان تبدیل شود.

سید مهدی صادقی ظهر امروز در همایش روز ملی اصناف که در سالن همایش اتاق اصناف برگزار شد، اظهار داشت: باید در شرایط حساس کنونی کشور اتحاد و همدلی دستگاه‌ها و جریان‌های مختلف بیشتر از هر زمان دیگری باشد.

وی با اشاره به سیاست‌های اقتصادی آمریکا در تحت‌فشار قرار دادن کشور افزود: دشمنان انقلاب اسلامی با فشار و وضع تحریم‌های اقتصادی درصدد ضربه واردکردن به ملت ایران هستند.

استاندار قم با اشاره به پایبندی ایران به توافقنامه برجام علی‌رغم خروج آمریکا گفت: جمهوری اسلامی علی‌رغم خروج آمریکا از برجام همچنان بر حضور خود و صداقت خود در معاهدات بین‌المللی پایبند مانده است.

صادقی با توصیه به هشیاری ملت در مواجهه با مشکلات اقتصادی عنوان کرد: نباید به بهانه‌های اقتصادی و اعتراض‌های موجود در این بخش با دشمنان انقلاب اسلامی همسو و هم‌جهت شد، ملت ایران باید ثابت کند که آمریکا در مورد ایران اشتباه قضاوت کرده و هنوز مردم ایران را نشناخته است.

وی با اشاره به نقش مهم اصناف در بخش اقتصادی استان تأکید کرد: نقش اصناف استان در عرصه فعالیت‌های اقتصادی بسیار مهم و خطیر است بنابراین نباید مطالبه‌های واحدهای صنفی به دستاویزی برای سودجویی دشمنان تبدیل شود.

استاندار قم تأکید کرد: منتقدان دولت باید در کنار انتقاداتی که به عملکرد دولت وارد می‌کنند وحدت و همدلی ملی را تقویت بر انسجام ملی بیفزایند تا با کمک و همراهی یکدیگر سربلند و پیروز از توطئه‌های دشمن بیرون بیاییم.

صادقی با اشاره به‌ضرورت تعامل و همدلی در اوضاع سخت اقتصادی جامعه بیان کرد: در برابر جنگ اقتصادی دشمن باید  به‌صورت همدل و یکدست مقاومت کنیم در شرایط حساس کنونی اختلاف‌نظرهای سیاسی راهکار درستی در مبارزه با دشمنان نیست.

وی ادامه داد: راهکار برون‌رفت از مشکلات اقتصادی فعلی و تقویت بخش اقتصادی استان درگرو ورود بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی و خدماتی است، زمینه‌های ورود بخش خصوصی در بخش خدمات و عرصه اقتصادی استان فراهم است.

استاندار قم تأکید کرد: فعالیت و پویایی اتاق اصناف کمک شایانی به مبحث تولید و اقتصاد استان دارد، حقیقت این بوده که اتاق اصناف در مسئله اقتصاد و تولید بهتر از دولت می‌تواند خروجی داشته باشد.

صادقی خاطرنشان کرد: در سال گذشته نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی موجود در استان قم پروانه کسب دریافت کرده‌اند، اگر واحدهای صنفی بتوانند در توزیع کالاهای ساخت استان نقش کارکردی خود را به‌درستی انجام دهند می‌توان امید داشت که بر مشکلات اقتصادی غلبه شود.