آمادگی مقدمات بازگشایی مدارس در قم

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: همه مقدمات بازگشایی مدارس از جمله سازمان‌دهی نیروی انسانی، ثبت‌نام دانش آموزان،‌ تجهیزات کلاس‌ها و آماده‌سازی مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید فراهم شده است.

علیرضا رحیمی بیان کرد: هماهنگی مطلوبی بین مدیران و همکاران اداری و فرهنگی مدارس ایجاد شده است تا سال تحصیلی جدید بدون مشکلی در مدارس آغاز شود.

وی با اشاره به نیمه تعطیل بودن مدارس در ۲ سال گذشته، اضافه کرد: امروز مانور بازگشایی مدارس برای همکاران به‌ویژه همکاران جدیدالورود برگزار می‌شود تا با شرایط حاکم بر مدرسه آشنا شوند.

به گفته وی، ثبت‌نام دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی نیز تقریبا به انتها رسیده و کلاس‌بندی‌ها انجام شده است.

رحیمی بیان کرد: تلاش ما این است امسال با شعار «عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر» سعی کنیم حتی‌المقدور شرایط مدرسه در همه جای استان مطلوب باشد تا خانواده‌ها دغدغه مدرسه نداشته باشند. 

وی افزود: شعار ما «بهترین مدرسه، نزدیک‌ترین مدرسه» است و برای اینکه خانواده‌ها دغدغه جابه‌جایی و هزینه سرویس مدارس نداشته باشند، بهتر است فرزندان خود را در نزدیک‌ترین مدرسه نسبت به منزلشان ثبت‌نام کنند.

وی در عین حال افزود: البته در برخی مناطق شهری به دلیل تراکم جمعیتی بالا و پیش‌بینی نشدن فضای آموزشی و زمین برای ساخت مدرسه، توزیع فضای فیزیکی مدارس منطبق با موقعیت جغرافیایی افراد نیست./