مواظب فتنه‌انگیزی و اختلاف‌افکنی دشمنان و بدخواهان امت اسلامی باشیم

آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: افزایش قدرت و عزت امت اسلامی در سایه وحدت و یکپارچگی گروه‌های مقاومت اسلامی به دست آمده و همه ما باید مواظب فتنه‌انگیزی و اختلاف‌افکنی دشمنان و بدخواهان امت اسلامی باشیم.

به نقل از مرکز خبر حوزه، وی در دیدار شیخ نعیم قاسم قائم‌مقام دبیرکل حزب‌الله لبنان، ضمن تسلیت ایام صفر با اشاره به اهمیت مقاومت در برابر استکبار و رژیم غاصب صهیونیستی، افزود: باید فرهنگ جهاد و شهادت‌طلبی بین مسلمانان و مجاهدان اسلامی همواره زنده و جریان داشته باشد.

آیت‌الله نوری همدانی افزود: رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله همواره مسلمانان را به مبارزه با طاغوت دعوت و تنها راه غلبه بر دشمنان را وجود همین روحیه بیان کرد.

این مرجع تقلید اتحاد و همدلی بین گروه‌های مقاومت را یکی از عوامل تضعیف و زوال رژیم غاصب اسرائیل عنوان کرد و گفت : افزایش قدرت و عزت امت اسلامی در سایه وحدت و یکپارچگی گروه‌های مقاومت اسلامی به دست آمده و همه ما باید مواظب فتنه‌انگیزی و اختلاف‌افکنی دشمنان و بدخواهان امت اسلامی باشیم.

آیت‌الله نوری همدانی با انتقاد از سازشکاری برخی از سران مرتجع و شخصیت‌های اسلامی، خاطرنشان کرد: خداوند در آیات متعددی از قرآن منافقان دو رو را مورد مذمت قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز کسانی که حقیقت اسلام را درک نکرده‌اند، چشمان خود را بر روی ظلم‌ها و کودک‌کشی رژیم غاصب صهیونیستی بسته و راه اختلاف‌افکنی در بین صفوف امت اسلامی را در پیش گرفته‌اند.

وی اجتماع عظیم اربعین حسینی را عامل مهمی در وحدت میان مسلمین جهان عنوان کرد و افزود: باید محبت به خاندان رسول گرامی اسلام و ترویج فرهنگ حق‌جویی و شهادت‌طلبی در این ایام نشر و تبلیغ شود تا به سلطه‌جویی دشمنان جهان اسلام پایان داده شود.

این مرجع تقلید ضمن تقدیر از زحمات مجاهدان اسلام به ویژه حزب الله لبنان، گفت: امروز گروه‌های مقاومت با جانفشانی و ایثارگری در مقابل رژیم جعلی اسرائیل ایستاده و از کیان اسلامی دفاع می کنند. 

وی افزود: بحمدالله پیروزی‌های حزب‌الله لبنان تحت اشراف و هدایت سید حسن نصر الله مایه مباهات و سربلندی مسلمانان و آزادگان جهان اسلام می‌باشد./