۱۱۸ شرکت دانش بنیان در قم فعال هستند

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: ۱۱۸ شرکت دانش بنیان در این استان درحوزه فناوری اطلاعات ، کشاورزی و غیره فعال هستند و رتبه آن در کشور از این منظر قابل قبول است.

سید مهدی قریشی روز دوشنبه  در حاشیه آیین رونمایی از  محصولات دانش بنیان استان قم در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: دراین راستا ستادی در استان با عنوان اقتصادی دانش بنیان شکل گرفته  و تقریبا تمام مدیران و سازمان هایی که به نوعی فعال این عرصه هستند در ستاد حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: موضوعاتی از جمله رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان، فرهنگ سازی، آشنایی مدیران با موضوعات دانش بنیان و کسب و کار و کارآفرین در ستاد مذکور پیگیری می شود.

قریشی ادامه داد: رونمایی از محصولات دانش بنیان  در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان راه اندازی شده و عمده محصولات که رونمایی شده، کشاورزی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم یادآور شد: دانشگاه های ما در حوزه دانش بنیان فعال تر شده اند و مرکز رشد و شتاب دهنده هایی که فعالیت می کنند، می توانند به ارتقای این حوزه کمک کنند.

قریشی بیان کرد: بخشی از شرکت های دانش بنیان استان مشکلات نقدینگی دارند که در قالب های مختلف از جمله تبصره ۱۸ حمایت می شوند.

وی  گفت: ستاد اقتصادی دانش بنیان در حال جمع آوری نیازهای شرکت های دانش بنیان هستند و مشکلات آنها در سطوح استانی و ملی پیگیری می شود./