استاندار قم:

تا پایان شهریور ماه یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس‌جمهور تخصیص می‌یابد

استاندار قم با اشاره به تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری به قم، گفت: تا پایان شهریورماه جاری ۱۲۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات این سفر به‌صورت کامل تخصیص می‌یابد.

سید محمدتقی شاهچراغی روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از ۴ طرح آموزشی و پرورشی بیان کرد: تلاش می‌شود در قالب متمم سفر  رئیس‌جمهور به قم، اعتبارات دیگری برای تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار  استان در ابعاد مختلف اختصاص پیدا کند.

وی اضافه کرد: از محل تهاتر نفت بیش از ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل محور دسترسی کهک-ورجان، تملک انتهای بلوار عمار یاسر، فرودگاه، مونوریل و متروی قم اختصاص‌ یافته‌است.

استاندار قم عنوان کرد: برای رسیدن به نقطه قابل‌قبول در توسعه استان هنوز کارهایی زمین‌مانده‌ای زیادی بر روی مانده‌است.

وی بابیان اینکه طرح‌های آموزشی باید با سرعت زیادی دنبال و پیگیری شود تا کمبودهای کنونی برطرف و کاهش پیدا کند، فرصت خدمت‌گزاری با سرعت می‌گذرد و مدیران باید از زمان خدمت بیشترین استفاده را داشته باشند.

شاهچراغی اظهار داشت: بخشی از گرفتاری‌های کنونی مردم از کوتاهی‌های مسئولان بوده و باید با تلاش و روحیه جهادی در مسیر رضایتمندی آنان  قدم‌های بلندی برداشته شود.

وی با اشاره به تراکم بالای جمعیت در برخی مدارس قم و عقب‌ماندگی‌های زیرساختی، ابراز کرد: با تکمیل زیرساخت‌های آموزشی باید در مسیر افزایش سرانه‌های آموزشی پیگیری‌های مستمری صورت بگیرد.

وی در پایان اظهار کرد: در سفر دوم رئیس‌جمهوری به قم مباحث آموزشی و همچنین فرهنگی در اولویت خواهد بود./