حفظ انقلاب و دستاوردهای نظام مقدس اسلامی بر افراد لازم است

آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید بابیان اینکه حفظ این انقلاب و دستاوردهای نظم مقدس اسلامی بر همه افراد لازم است، گفت: باید در انجام مسئولیت از فرهنگ اسلام و سیره اهل‌بیت (ع) پیروی کرد.

به گزارش روز پنجشنبه دفتر حضرت آیت‌الله‌ نوری همدانی، وی در دیدار محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به تاکید اسلام بر مسئولیت‌پذیری و اهمیت آن تصریح کرد: اسلام برای هر فرد سه نوع مسئولیت فردی، اجتماعی و مسئولیت شغلی معین کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت فردی برای خودسازی انسان است چراکه انسان باید از بدو تولد به دنبال پیشرفت و تعالی خود باشد.

استاد حوزه علمیه قم یکی از مسئولیت‌های مهم را توجه به سرنوشت و جریان‌های امت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: توجه به جامعه اسلامی و مسلمانان بسیار مهم است و در این موضوع مرزهای جغرافیایی مطرح نیست، هر مسلمانی نسبت به برادران مسلمان خود در هر کجای عالم مسئول است.

وی در ادامه مسئولیت شغلی را بسیار خطیر عنوان و ابراز داشت: شغل هر فرد به‌صورت امانتی بر عهده او است … از این‌رو باید امانت‌دار مردم بود و هر فردی در هر مسئولیت و شغلی که فعالیت دارد باید از فرهنگ اسلام و سیره اهل‌بیت (ع) پیروی کند.

آیت‌الله نوری همدانی در ادامه با تاکید بر اهمیت حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: این نظام و انقلاب امانتی است در دست ما، حفظ این انقلاب  و دستاوردهای نظم مقدس اسلامی و تقویت آن بر همه افراد لازم است و هر مسئولی وظیفه دارد با خدمت کردن مردم را نسبت به‌نظام مقدس اسلامی خوش‌بین کند.

این مرجع تقلید یکی از راه‌های مؤثر در تقویت نظام را همکاری بین مردم و مسئولین عنوان نمود و افزود: با همکاری و همدلی میان مردم و مسئولین مشکلات موجود از پیش رو برداشته و شاهد سربلندی روزافزون نظام مقدس اسلامی باشیم.

معاون سیاسی وزارت کشور در سفر روز پنجشنبه خود به قم با شماری از مراجع و علمای حوزه علمیه قم دیدار و گفت وگو می کند./