۴۲ پروژه همزمان با هفته دولت در شهرستان جعفرآباد قم به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار جعفرآباد قم از افتتاح و بهره‌برداری از۴۲ پروژه در بخش‌های مختلف عمرانی و فرهنگی همزمان با هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

ذبیح‌الله عبداللهی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، پس از ارائه گزارشی از وضعیت موجود و عملکرد فرمانداری در طول یک سال گذشته، گفت: ما در طول یک سال گذشته ۱۲۰ مساله را شناسایی کردیم که تا امروز به ۳۰ درصد از آن‌ها پاسخ داده‌ایم.

وی با اشاره به بخشی از ۴۲ برنامه افتتاحیه در هفته دولت ادامه داد: روز یکشنبه با سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم، تعدادی از این پروژه‌ها افتتاح خواهند شد.

عبداللهی بابیان اینکه شاخص‌های غلط موجب جلوگیری از ورود برخی از خدمات به شهرستان جعفرآباد شده است گلایه داشت: به دلیل اینکه جمعیت یکی از شاخص‌ها و معیارهای دریافت خدماتی مانند بیمارستان و غیره است، نتوانسته‌ایم امکاناتی مثل بیمارستان را داشته باشیم؛ اما با رایزنی‌های انجام‌شده، به‌زودی این امکانات را برای این شهرستان فراهم خواهیم کرد.

وی افزود: نبود این امکانات در شهرستان موجب مهاجرت اهالی شهر و روستا به شهرهای بزرگ‌تر و پرجمعیت‌تر می‌شود و در صورت تغییر و اصلاح این شاخص‌ها، شهرهای کوچک‌تر مثل شهر جعفریه، وضعیت بهتری پیدا خواهند کرد.

فرماندار شهرستان جعفرآباد با عنوان کردن وجود مشکلات فرهنگی، بهداشتی و غیره در شهرستان خاطرنشان کرد: ما تمام مشکلات موجود در شهرستان را احصا کرده‌ایم، برای تک‌تک آن‌ها نیز برنامه داریم و به‌زودی آن‌ها را حل خواهیم کرد.

عبداللهی با اشاره به مشکلات کمبود برق در شهرستان وعده داد: ما آمادگی اعطای تسهیلات نیروگاه‌های خورشیدی خانگی را به اهالی شهرستان داریم که می‌توانند علاوه بر تأمین برق منزل خود، درآمد ماهانه نیز داشته باشند و همچنین به‌زودی نیروگاه ۵ مگاواتی را در شهرستان تأسیس خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مشکل کمبود حق‌آبه آب شهرستان نیز با توجه به اینکه مجوز ماده ۲۳ آب‌رسانی را دریافت کرده‌ایم؛ اما نیازمند اعتبارات زیادی است که باید بتوانیم در سفر دوم ریاست جمهوری آن را جذب کنیم.

در پایان جلسه ذبیح‌الله عبداللهی، فرماندار شهرستان جعفرآباد پای سخنان خبرنگاران نشست و راهکارهای آن‌ها برای حل مشکلات را دریافت کرد./