کارخانه‌های تولید کننده خوراک دام و طیور در قم رتبه بندی میشوند

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: کارخانه‌های تولید کننده خوراک دام و طیور در قم با هدف افزایش کیفیت محصولات براساس استانداردهای تعیین شده، رتبه بندی می‌شود.

منصور دیان اردستانی بیان کرد: کارخانه‌های تولید کننده خوراک دام و طیور به‌منظور بهینه سازی استفاده از مواد مغذی و ارائه جیره‌های متوازن و بهره‌گیری از دانش روز تغذیه و تولید غذای سالم توسعه‌ یافته‌اند.

وی افزود: در این راستا، معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بر مبنای معیارهای ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی با اعمال استانداردهای فنی و به‌کارگیری یک سیستم جامع ارزیابی و تعیین شاخص‌ها، بهبود بهره‌وری و ارتقای کمی و کیفی تولیدات این صنعت را در دستور کار قرار داده‌است.

وی ادامه داد: در مرحله نخست این طرح، کارخانه‌های فعال در زمینه تولید خوراک دام و طیور در استان قم بر مبنای شاخص‌های مورد نظر رتبه‌بندی خواهند شد و این موضوع فضای رقابتی سالمی را نیز میان تولیدکنندگان برای افزایش کیفیت محصولات خود فراهم خواهد آورد.

اردستانی گفت: از مهمترین هدف‌های مورد نظر در اجرای طرح رتبه بندی کارخانه‌های تولید کننده خوراک دام و طیور در استان قم،‌ افزایش بهره‌وری،‌ ارتقای معنادار عملکرد تولید، کاهش هدر رفت خوراک و امکان صادرات پایدار محصولات عرضه شده در این بخش است./