تکمیل رینگ‌ پیرامونی شهر قم با اتصال پردیسان به کمربندی اراک

معاون فنی و عمران شهرداری قم گفت: با راه‌اندازی کمربندی پردیسان و اتصال به اتوبان اراک رینگ پیرامونی شهر به‌صورت ۱۰۰ درصدی تکمیل خواهد شد. علیرضا قاری قرآن با اشاره به بهره‌برداری از پروژه بلوار آیت‌الله بروجردی به عنوان یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های عمرانی و ترافیکی شهر قم، اظهار کرد: این پروژه یکی از مهم‌ترین […]

معاون فنی و عمران شهرداری قم گفت: با راه‌اندازی کمربندی پردیسان و اتصال به اتوبان اراک رینگ پیرامونی شهر به‌صورت ۱۰۰ درصدی تکمیل خواهد شد.

علیرضا قاری قرآن با اشاره به بهره‌برداری از پروژه بلوار آیت‌الله بروجردی به عنوان یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های عمرانی و ترافیکی شهر قم، اظهار کرد: این پروژه یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین پروژه‌های شهر در چند سال اخیر به‌حساب می‌آید که به علت تکمیل‌کننده رینگ پیرامونی نقش مهمی در شهر خواهد داشت.
معاون فنی و عمران شهرداری قم با تاکید بر اینکه این پروژه سبب از بن‌بست خارج کردن سه شهرک قدس، مهدیه و پردیسان می‌شود، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این بلوار راه دسترسی این شهرک‌ها به مناطق مختلف شهر فراهم می‌شود و سبب تسهیل در رفت‌وآمد و کاهش ترافیک بلوار الغدیر می‌شود.
قاری قرآن با بیان اینکه محل اجرای بلوار آیت‌الله بروجردی در بیرون از محدوده شهر است که شهرداری‌ها به علت محدودیت‌ها و مشکلات اقتصادی معمولاً وارد این‌گونه محدوده‌ها نمی‌شوند، بیان کرد: دلیل این امر این است که مشکلات بازگشت هزینه‌ها در این پروژه‌ها با مشکلاتی روبرو است ولی قطعاً در آینده بازگشت سرمایه‌گذاری در این پروژه رخ خواهد داد.
وی به جزئیات پروژه بلوار آیت‌الله بروجردی اشاره کرد و افزود: بلوار آیت‌الله بروجردی شبیه بزرگراهی بوده و با خیابان‌های درون‌شهری متفاوت است و بتن‌ریزی، نوسازی، توزیع آسفالت، پیش‌بینی خطوط حمل‌ونقل عمومی،‌ فضای سبز، پیش‌بینی معبر عابر پیاده مناسب و غیره از ویژگی‌های این پروژه است که در آینده نقش بسیار مهمی در شهر خواهد داشت.
معاون فنی و عمران شهرداری قم بیان کرد: با راه‌اندازی کمربندی پردیسان و اتصال به اتوبان اراک رینگ پیرامونی شهر به‌صورت ۱۰۰ درصدی تکمیل خواهد شد و سه تقاطع برای این محور پیش‌بینی‌شده که در ابتدا و انتهای مسیر فعلاً به‌صورت میدان در نظر گرفته‌شده و احداث آن در دستور کار نیست ولی تقاطع این بلوار با شهرک قدس در حال احداث بوده و در آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
شهرنیوز