تزریق واکسن کرونا در تمام پایگاه‌های سلامت قم

رییس مرکز بهداشت قم گفت: با توجه به نقش واکسن در ایجاد ایمنی علیه کرونا، تزریق واکسن در تمام پایگاه‌های سلامت این استان انجام می‌شود.

سیامک محبی بیان کرد: واکسیناسیون در ۴۲ مرکز، ۹۲ پایگاه سلامت و ۶۰ خانه بهداشت در سطح شهر و روستا انجام می‌شود.

وی با اشاره به این‌که سال گذشته برنامه واکسیناسیون در کشور شروع شد، اضافه کرد: در آغاز طرح واکسیناسیون علیه کرونا در استان قم ۱۸ مرکز تجمیعی فعال بود که از ابتدای امسال برنامه وزارت کشور تغییر و به سمت شبکه‌های بهداشتی و درمانی حرکت کرد.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون تمام مراکز جامع خدمات شهری و روستایی در طرح واکسیناسیون فعال است، ادامه داد: شهروندان به مراکزی که پرونده بهداشتی دارند مراجعه کنند، ولی می‌توانند به هر مرکز دیگری نیز مراجعه کنند.

محبی با اشاره به فعالیت مراکز واکسیناسیون در ساعات اداری، گفت: برای افزایش دسترسی، چهار مرکز امام خمینی(ره) در بلوار کریمی، امام رضا(ع) در پردیسان، شهدا در خیابان انقلاب و الزهرا(س) در نیروگاه در نوبت عصر نیز از ساعت ۱۷ الی ۲۰ فعال است.

وی افزود: مرکز تجمیعی واکسیناسیون شماره ۲ در بلوار کارگر همه روزه از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۰ فعال است.

وی با اشاره به لزوم دریافت دوز چهارم واکسن، به شهروندان توصیه کرد: نوع واکسنی که برای دوز سوم و چهارم دریافت می‌کنند متفاوت از نوع واکسن دوز اول و دوم باشد.

رییس مرکز بهداشت قم تصریح کرد: افرادی که قصد شرکت در پیاده روی اربعین دارند، اگر بیش از ۶ ماه از دریافت آخرین دوز واکسن آن ها گذشته باشد، باید برای دوز یادآور اقدام کنند.

وی تاکید کرد: خانواده ها برای افراد سالمند و ناتوانی که توان خروج از منزل ندارند می توانند با پایگاه های بهداشتی سطح شهر تماس حاصل و درخواست حضور تیم سیار نمایند.

وی افزود: همچنین تیم‌های سیار مرکز بهداشت آمادگی دارند در مراکز تجمعی از جمله شهرک‌های صنعتی، کارخانه‌ها، ‌سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری که متقاضیان زیادی دارد با هماهنگی قبلی نسبت به تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند./