تربیت‌معلم در تراز انقلاب هدف اصلی دانشگاه فرهنگیان قم است

رییس دانشگاه فرهنگیان قم با اشاره به اهداف اصلی این دانشگاه،گفت: دانشگاه فرهنگیان قم به دنبال تربیت‌معلم در تراز انقلاب در آغاز چهل سال دوم انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام سید نقی موسوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم، اهمیت تربیت‌معلم در تراز اسلامی را موردتوجه قرار داد و بیان کرد: در فرهنگ اسلامی معلم از جایگاه والایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه ماهیت اصلی انقلاب اسلامی ما فرهنگی بوده است، گفت: در دکترین امامین انقلاب، موفقیت انقلاب اسلامی از یک منظر بسیار مهم بستگی به‌نظام تربیتی و معرفتی آن دارد و هم‌زمان با انقلاب بیرونی باید انقلابی نیز در درون افراد شکل‌گرفته و به هدایت فردی و جمعی منجر شود.

وی بابیان اینکه از زمان قاجار تاکنون تربیت‌معلم در ایران فرازوفرودهای بسیاری داشته است، اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی به خاطر بعد فرهنگی انقلاب، توجه بیشتری شده و توسعه آن روند بهتری به خود گرفته که اوج آن تأسیس دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۰ برای تربیت‌معلم در تراز انقلاب بوده است.

رییس دانشگاه فرهنگیان قم ادامه داد: هم‌اکنون دو پردیس دانشگاه فرهنگیان ویژه برادران و بانوان به همراه مرکز آموزش شهید مدنی در قم مشغول تربیت‌معلم است.

موسوی ادامه داد:  آموزش‌وپرورش قم هم‌اکنون با دو معضل اساسی بازنشستگی معلمان و افزایش تعداد دانش آموزان همراه است و فرصت خوبی برای جذب افراد مؤمن و معتقد به‌نظام آموزشی ایجادشده است.

وی تصریح کرد: طی چند سال آینده سیصد هزار نفر از معلمان در سطح کشور بازنشسته خواهند شد و باید هرچه سریع‌تر این خلأ پر شود.

وی با اشاره به برخی از مزایای دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشجویان از زمان ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل مزایایی مانند بیمه، معافیت نظام‌وظیفه،حقوق مصوب پرداختی و دوره‌های متنوع آموزشی و فرهنگی می‌شوند.

به گفته موسوی، تفکیک جنسیتی یکی از ویژگی‌های مهم دانشگاه فرهنگیان است و فضا برای پیشرفت علمی و معنوی کاملاً فراهم است./