مدیرکل مدیریت بحران قم تاکید کرد؛

نیاز به رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا

مدیرکل مدیریت بحران قم با تاکید بر اهمیت رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا بویژه در هیئات مذهبی و سیستم حمل‌ونقل عمومی، گفت: هیات‌های مذهبی دراین استان نذر ماسک در بین عزاداران را در اولویت فعالیت‌های فرهنگی خود قرار دهند.

محسن اوروجی روز چهارشنبه درگفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: نذر ماسک و بهداشت در اولویت هیئات مذهبی باشد و نذوراتی مانند غذا دربسته بندی‌های بهداشتی توزیع شود و این موضوعات در روزهای نزدیک عاشورا و تاسوعای حسینی ضرورت بیشتری دارد.

 وی بیان کرد: عمده مباحثی که در ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شد، درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی، اتوبوس‌ها، تاکسیرانی‌ها، قطار و همچنین مراسم‌های آیینی و مذهبی  در استان قم بود.

وی افزود: برخی از هیات‌ها موارد بهداشتی را به‌خوبی رعایت می‌کنند، اما درصد آن نسبت به انتظارات کم است و با توجه به پیک بیماری که در آن قرار داریم، انتظار ما رعایت بالاتر از ۸۰ درصد است که در حال حاضر کمتر از این میزان می‌باشد.

اوروجی گفت: توصیه ما به هیئات مذهبی این است که تا جایی که امکان دارد در فضای باز مراسم برگزار کنند، اگر شرایط آن فراهم نیست، در فضای بسته تهویه مناسب و استفاده از ماسک ضروری است./