باحضور وزیر ارشاد برگزار شد:

اختتامیه جشنواره مطبوعات دینی در قم

آیین اختتامیه اولین جشنواره مطبوعات دینی و با تقدیر از برگزیدگان بخش‌های مختلف با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار مرکزی شهر قم برگزار شد.

دبیر علمی اولین جشنواره مطبوعات دینی در بخشی از این جلسه، طی سخنانی بیان کرد: در این جشنواره ۱۹۵ نفر از خبرنگاران و روزنامه نگاران افزون بر ۸۰۰ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

محمدجواد محرابی ادامه داد: انتقال غیرمستقیم ارزش‌ها و مفاهیم دینی، توجه به آسیب‌های اجتماعی، توجه به ارکان مقاله نویسی، استفاده از عملیات روانی در چهارچوب اخلاق اسلامی، استفاده از زیبایی شناسی در انتقال مفاهیم دینی، پرهیز از کلی گویی، رعایت تکنیک‌های اصولی روزنامه نگاری از ویژگی‌های آثار رسیده به این جشنواره بود.

وی خاطرنشان کرد: کمک به توسعه مطبوعات دینی در فضای رسانه‌ای کشور، تقویت فضای رسانه‌ای برای تولید محصولات دینی، تقدیر از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران درحوزه رسانه، شناسایی ظرفیت مطبوعات دینی و تلاش جهت معرفی آنها، ساماندهی فعالیت مطبوعات دینی در راستای الگوهای حرفه ای، ترغیب فعالان رسانی برای مطالعه و تحقیق در خصوص مطبوعات دینی از اهداف این جشنواره بود.

محرابی خاطرنشان کرد: اولین جشنواره مطبوعات در سه بخش حرفه‌ای، موضوعی و نشریات تخصصی حوزه دین با ارسال آثاری از سراسر کشور امروز به کار خود پایان داد.

در آین آیین همچنین آیت الله سیدمحمدسعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری و احمدامیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند./