اختتامیه جشنواره ملی شهادت قلم در قم برگزار می شود

آئین اختتامیه نخستین جشنواره فیلمنامه نویسی کوتاه دفاع مقدس و مقاومت «شهادت قلم» پنجشنبه هفته جاری با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در قم برگزار می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس روز سه شنبه در نشست خبری آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلمنامه نویسی کوتاه دفاع مقدس و مقاومت شهادت قلم در آمفی تئاتر باغ موزه دفاع مقدس قم اظهار داشت: این آیین عصر پنجشنبه هفته جاری همزمان با سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) در قم ترتیب می یابد.

حجت الاسلام والمسلمین علی لقمان پور افزود: یکی از دلایل میزبانی قم از جشنواره مذکور همزمانی با کنگره ملی ۶ هزار شهید دفاع مقدس قم بود و به همین دلیل از بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تقاضا کردیم که میزبانی این جشنواره ملی به استان قم داده شود.

وی بیان کرد: برای تهیه فیلم های با موضوع دفاع مقدس این نیاز محسوس است که تهیه کنندگان دسترسی به فیلم‌نامه داشته باشند و این موضوع نیازمند وجود دبیرخانه ای متمرکز است، از این رو دبیرخانه دائمی‌ جشنواره فیلم‌کوتاه دفاع مقدس به قم داده شده است این در حالیست که برگزاری سایر جشنواره ها در استان ها گردشی است.
 

ارسال ۳۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره

رضا ابوذر دبیر جشنواره ملی شهادت قلم نیز در این نشست گفت: برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی دفاع مقدس در قم کلید خورد که با موضوع هایی از جمله دفاع مقدس، مدافعان حرم‌، مدافعان سلامت، شهدای حرم و شهدای سلامت آثار از نقاط مختلف کشور جمع آوری شد.

وی با اشاره به این که آثار دریافتی از روستاها و شهرهای کوچک هم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است اظهار داشت: تا آخرین لحظه تمدید فراخوان  ۳۰۰ اثر به دبیرخانه رسید.

وی ابراز داشت: پس از داوری اولیه ۴۷ اثر به بخش اصلی راه پیدا کرد و به کتاب تبدیل خواهد شد و در سراسر ایران عرضه می شود.

ابوذر ادامه داد: این ۴۷ اثر را وارد مرحله دوم داوری کردیم و پس از مطالعه، ۶ اثر حائز رتبه و دریافت جایزه شد.

وی یادآور شد: اختتامیه جشنواره روز پنجشنبه هفته جاری ساعت ۱۸ در تالار شهید آوینی قم با حضور برگزیدگان از شهرهای اصفهان، اراک، ملایر و قم برگزار خواهد شد./