شهرداری‌ها و دهیاری‌ها رکن مهم در مدیریت شهری و روستایی

استاندار قم در پیامی ضمن تبریک روز شهرداری و دهیاری بیان کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، به عنوان دو رکن مهم و تاثیرگذار در مدیریت شهری و روستایی شناخته می‌شوند.

به نقل از روابط‌عمومی استانداری قم، در پیام سید محمدتقی شاهچراغی آمده است: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، به عنوان دو رکن مهم و تاثیرگذار در مدیریت شهری و روستایی شناخته می‌شوند و در پرتوی شکل‌گیری و نقش‌آفرینی این دو نهاد عمومی و مردمی و به مدد  ظرفیت‌های فراوان آن‌ها، فرصت‌های ارزشمند کم‌نظیری در جهت خدمات‌رسانی صادقانه و گسترده به مردم و عمران و آبادانی مناطق شهری و روستایی کشور به وجود آمده است.

این پیام حاکی است: نهاد شهرداری در شهر مقدس قم به عنوان ام القرای جهان تشیع، از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و گام های بلندی در راه عمران و آبادانی این خطه مقدس و خدمت به زایران و مجاوران بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) برداشته است. 

در این پیام افزوده شده است: امیدوارم در پرتوی توجه بیش از پیش به ارتقای فرهنگ شهروندی، اهتمام ویژه به مناطق کم برخوردار و حاشیه ای، انجام کارهای اساسی در زمینه بهبود سیما و منظر شهری و استفاده از فناوری های نوین در خدمات شهری به عنوان مهم ترین اولویت های کاری، شاهد  اقدامات مطلوب تری در زمینه رشد و تعالی قم و ارتقای شاخص‌های رضایت شهروندی باشیم.

در پیام استاندار ذکر شده است: اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه مدیریت شهری، فرارسیدن روز «شهرداری و دهیاری» را به همه شهرداران، دهیاران و دیگر تلاشگران عرصه مدیریت شهری و روستایی استان قم تبریک و تهنیت عرض نموده و با تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های ارزنده آنان در مسیر خدمتگزاری به مردم، توفیقات روزافزونشان را در راه توسعه، پیشرفت و آبادانی شهرها و روستاها و تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی از درگاه ایزد منان مسالت دارم./