مادر شهید بابایی الگویی شایسته در هدایت مردم کشورهای مختلف بود

رییس جامعه المصطفی العالمیه در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت مادر گرامی شهید بابایی، گفت: درگذشت بانوی مهاجر و مادر پرافتخار شهید محمد بابایی، حاجیه خانم یامامورا که در طول دهه‌های متمادی الگویی شایسته در هدایت مردم از کشورهای مختلف بوده‌اند، موجب تاثر و اندوه شد.

به نقل از روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی عباسی در این پیام افزوده است: همراهی با مردم ایران در مبارزه با سلطه و استکبار،  ایثارگری در هشت سال دفاع مقدس تا حد تقدیم فرزند، زنده نگاه داشتن فرهنگ ایثار و استقلال در سال‌های پس از جنگ، معلمی در مدارس، پایه‌گذاری برخی از رشته‌ها در مراکز آموزش عالی تهران و غیر آن و همکاری در تاسیس نمایندگی المصطفی در ژاپن از جمله فداکاری‌ها و تلاش‌های مادر شهید بابایی است.

وی اضافه کرده است: همراهی با جوانان ژاپنی در شناخت اسلام و ایران، همراهی با متخصصان ژاپنی در شناخت مظلومیت جانبازان خصوصا جانبازان شیمیایی، همراهی با پهلوانان ایران در پاراالمپیک و ترجمه آثار مرتبط با دو کشور ایران و ژاپن خصوصا آثار اسلامی از استاد سبا یامامورا یک چهره ماندگار رقم زد.

وی با بیان این‌که ان شاء الله نام و یاد او نیز مایه برکت خواهد بود، ادامه داده است: ضایعه ارتحال ایشان را به تمام مردم ایران و ژاپن خصوصا خانواده و فرزندان معنوی او تسلیت می‌گویم و علو درجات و هم‌جواری با اولیا الهی را برای ایشان از محضر ربوبی مسالت دارم.

وی در پایان رحمت و لطف الهی و شادی روزافزون برای روح آن بانوی گرامی و آرامش دل بازماندگان را آرزو کرده است.

«کونیکو یامامورا»(سبا بابایی) مادر ژاپنی شهید محمد بابایی که از چندی قبل به علت ضایعه تنفسی در بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) بستری بود، روز جمعه ۱۰ تیرماه درگذشت.

وی تنها مادر شهید دفاع مقدس با اصالت ژاپنی است، فرزند شهیدش جوان ۱۹ ساله‌ای بود که هم در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های زیادی داشت و هم در زمان جنگ تحمیلی با وجود سن کم، راهی جبهه‌ها شد و در عملیات والفجر یک، در منطقه فکه به شهادت رسید.

مراسم تشییع پیکر صبا بابایی (کونیکو یامامورا) مادر ژاپنی شهید «محمد بابایی» صبح یکشنبه (۱۲ تیرماه ۱۴۰۱) از مقابل مسجد انصار الحسین(ع) واقع در خیابان پنجم نیرو هوایی برگزار شد و پیکر وی در قطعه ۴۵ که مخصوص والدین شهداست، آرام گرفت./