از ظرفیت ادارات برای برگزاری باشکوه کنگره شهدای قم استفاده شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم در آبان ماه سال جاری گفت: همه دستگاه های استانی باید نسبت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سبک زندگی اسلامی ظرفیت های خود را در اختیار این کنگره قرار بدهند.

احمد حاجی زاده روز شنبه در جلسه شورای اداری در سالن کرامت استانداری قم افزود: حدود ۴ ماه باقی مانده تا برگزاری این کنگره باید تمام توان استان برای برگزاری باشکوه این کنگره به میدان بیاید.

وی اظهار داشت: هم اکنون حدود ۵ دستگاه اجرایی استان در مسیر برگزاری این کنگره عملکرد قابل قبول و پررنگی دارند و لازم است تا سایر دستگاه ها نیز به مسوولیت های خود در قبال این کنگره عمل کنند.

معاون استاندار قم در ادامه گفت: هم اکنون وضع عفاف و حجاب در برخی اصناف، داروخانه ها و باشگاه‌های ورزشی و برخی فضاهای عمومی و دولتی تاسف‌آمیز است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به مساله آسیب های اجتماعی و هدایت آنها به سمت مطلوبیت بیشتر، خاطرنشان کرد: همچنین بازرسی های مستمری نیز از ادارات برای پایش پایبندی به منشورات اخلاقی، تکریم ارباب رجوع، میزان دسترسی به مدیران کل، میزان پایبندی به فرهنگ عفاف و حجاب در حال انجام است.

افزایش ۲.۵ درصدی مصرف آب در قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم نیز در بخشی از این جلسه، گفت: در سه ماه اول امسال ۲.۵ درصد مصرف آب در قم افزایش داشته است.

حسن بختیاری اظهار داشت: به دلیل افزایش مصرف و کاهش ذخایر، کیفیت آب استان قم کاهش یافته است؛ آب شرب مردم قم از نظر سلامت هیچ مشکلی ندارد اما بخاطر نوع چاه های استان از نظر کیفی وضعیت مطلوبی ندارد.

بختیاری خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود با ادامه روند کنونی مصرف آب، طی دو ماه آینده با کمبود آب در استان روبه رو شویم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم تاکید کرد: اگر مصرف آب در قم ۱۰ درصد کاهش یابد نیازی به اتصال آب بی کیفیت چاه های استان به مصرف خانگی نخواهد بود./