رییس کل دادگستری قم: پرونده‌های مهم به صورت فوق‌العاده رسیدگی می‌شود

رییس کل دادگستری قم گفت: پرونده‌های مهم دراین استان به صورت فوق‌العاده رسیدگی و بدون هیچ اغماضی با قاطعیت حکم آنان صادر و اجرا می‌شود.

به  گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از ایرنا قم
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی مظفری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر افزود: امروز هیچ پرونده مهمی در دستگاه قضایی استان وجود ندارد که حکم آن صادر و یا اجرا نشده باشد.

وی خاطرنشان کرد: مردم تخلفات را گزارش دهند و در کشف جرم ما را یاری کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود، موفقیت هر سازمان و نهادی را در گروی داشتن برنامه خوب و نیروی انسانی کارآمد دانست و از قوه قضاییه به عنوان یکی از ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران نام برد و بر لزوم به روز شدن قوانین تاکید کرد.  

رییس کل دادگستری استان قم خاطرنشان کرد: انتظار داریم، مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین به روز و کارآمد، قوه قضاییه را تقویت کند.

مظفری با اشاره به کمبودهای دستگاه قضایی اظهار داشت: دولت و مجلس شورای اسلامی با تدوین بودجه مناسب، قوه قضاییه را در رفع مشکلات یاری کنند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و پاسداشت هفته قوه قضاییه، این هفته را فرصتی برای تقدیر و تشکر از زحمات دست اندرکاران دستگاه قضایی و ارایه گزارشی از خدمات قوه قضاییه به مردم اعلام کرد.

وی با اشاره به خدمات شهید بهشتی گفت: شهید آیت الله بهشتی تلاش کرد تا عدالت اسلامی در جامعه محقق شود و این شهید با فقه اسلامی، دین و دیانت عجین و آشنا بود و در این زمینه تمام تلاش خود را به کار گرفت.

به گزارش ایرنا، هفتم تیرماه مصادف با سالروز شهادت آیت‌الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی و ۷۲ تن از یارانش می‌باشد و یکم تا هفتم تیرماه «هفته قوه قضاییه» نامگذاری شده است. 

برگزاری طرح میز خدمت در مصلای قدس

این هفته به مناسبت هفته قوه قضاییه مدیران و کارشناسان دستگاه های مرتبط به این قوه (ادارات کل دادگستری، ثبت اسناد و املاک، تعزیرات حکومتی و زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح) و نیز شرکت مخابرات و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم حضور داشتند و پاسخگوی پرسش های مردم به صورت مستقیم بودند.  

طرح «میز خدمت» هر هفته با حضور مسئولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی استان در مصلای قدس شهر قم، پیش از برگزاری آیین عبادی ـ سیاسی نماز جمعه انجام می‌شود و مردم می‌توانند به صورت مستقیم مسایل، مشکلات، خواسته‌ها، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را با مسئولان در میان بگذارند.