سطح ذخیره‌سازی گندم در قم برای بیش‌ از نیاز چندماه

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم گفت: سطح ذخیره‌سازی گندم در قم برای تهیه آرد و پخت انواع نان‌های مورد مصرف مردم، همیشه برای بیش‌از نیاز چند ماه استان است.

سعید محمدی بیان کرد: وضعیت تامین آرد برای نانوایی‌های استان در شرایط مطلوبی است و به صورت پیوسته آرد لازم برای تهیه انواع نان‌های مورد نیاز مردم قم در خود استان تولید و در اختیار نانوایان قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای عملیات نصب کارت‌خوان‌های هوشمند در نانوایی‌های قم، افزود: با اجرایی شدن کامل این طرح خرید نان از نانوایی‌های استان تنها با استفاده از کارت‌های بانکی قابل انجام است البته هیچ تفاوتی در قیمت نان صورت نمی‌گیرد.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح اتباع غیر ایرانی که به صورت مجاز و قانونی در استان قم اقامت دارند نیز می‌توانند با استفاده از کارت‌خوان‌های هوشمند نان را به همین قیمت کنونی تهیه کنند و هیچ مشکلی برای آنان وجود ندارد.

محمدی گفت: در این روش خرید نان،‌ دولت در پایان هر روز کاری تفاوت قیمت نان فروخته‌شده به مردم با قیمت تمام شده نان را به حساب نانوایان واریز می‌کند و بدین صورت هم مردم از یارانه خرید نان استفاده می‌کنند و هم نانوایان مبلغ تفاوت قیمت نان را دریافت می‌کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که اجرای طرح فروش کیلویی نان در قم نیازمند بررسی‌های کارشناسی است و به همین دلیل هم‌اکنون در دستور کار نیست، گفت: فروش کیلویی برخی از نان‌ها مانند سنگک امکان دارد موجب کاهش کیفیت آن به دلیل افزایش حجم، سنگین‌تر شدن و پخته ناکافی همه قسمت‌های نان شده و در ادامه موجب نارضایتی مردم شود./