آماده‌باش پارکینگ‌های سطح شهر قم برای اجتماع بزرگ “سلام فرمانده”

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آماده‌باش پارکینگ‌های سطح شهر قم برای اجتماع بزرگ سلام فرمانده خبر داد و گفت: با توجه به پوشش کامل ناوگان حمل‌ونقل عمومی، شهروندان خودروهای شخصی خود را در پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر و هسته مرکزی شهر قرار داده و از افزایش ترافیک در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) خودداری نمایند.

به نقل از واحد خبر سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، حسین شعبان‌زاده با اشاره به برگزاری اجتماع بزرگ سلام فرمانده در مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: این اجتماع بزرگ و خانوادگی با توجه به شب ویژه حضور مردم در مسجد مقدس جمکران، مراسمی ملی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه میزبانی از این مراسم همچون مراسم نیمه شعبان و سایر مناسبت‌های مشابه خواهد بود، ابراز کرد: در این راستا پارکینگ‌های تحت نظارت این سازمان و اطراف حرم مطهر با حداکثر ظرفیت در خدمت شهروندان هستند.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: با توجه به پوشش کامل تردد شهروندان به مسجد جمکران توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی و پیش‌بینی لازم در این خصوص، شهروندان می‌توانند خودروهای شخصی خود را در پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر و هسته مرکزی شهر قرار دهند و از افزایش ترافیک در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) خودداری کنند.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به پیش‌بینی محدودیت‌های موقت ترافیکی در عصر و شب امروز در بلوار پیامبر اعظم(ص)، احتمالاً در خروجی پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر با ترافیک روبرو خواهیم بود، افزود: از رانندگان عزیز درخواست داریم ضمن صبوری، با همکاری عوامل پارکینگ به روان‌سازی خروج خودروها از پارکینگ کمک کنند.

شعبان‌زاده اقدامات صورت گرفته در خصوص آماده‌سازی پارکینگ‌ها را شامل نصب تابلوهای هدایت مسیر در تمامی مسیرهای منتهی به پارکینگ‌های عمومی سطح شهر و افزایش ظرفیت پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر عنوان کرد./