اثرگذاری بالای برگزاری هفته‌های فرهنگی در افزایش مبادلات و تعاملات چندجانبه

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری قم گفت: برگزاری هفته‌های فرهنگی می‌تواند به افزایش مبادلات و تعاملات فرهنگی بین شهرها منجر شده و به تقویت و دلگرمی، شناخت مشترک و همگرایی مجموعه‌ها ونهادهای همسو کمک نماید.

حسین قریب در حاشیه آیین غبار روبی مضجع امامزاده موسی مبرقع(ع)، در گفت وگو با خبرنگار شهرنیوز، اظهار داشت: هر کدام از امامزادگانی که در قم مدفون بوده اگر در هر شهر دیگری وجود داشتند، می‌توانستند به محور معنویت تبدیل شوند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری قم ادامه داد: امروز دشمنان با تمام توان و دشمنی آمده‌اند تا فرهنگ معنویت و زیارت را در جامعه ایرانی کمرنگ کنند و در این بین انجام چنین برنامه‌هایی می‌تواند مانع از اثرگذاری توطئه‌های آنان گردد.

وی با اشاره به وجود امامزادگان واجب التعظیم در قم، خاطرنشان کرد:  برای هر کدام از این بقاع مبارکه می‌توان برنامه‌های مجزایی در خصوص غبارروبی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های معنوی آنها پیش بینی کرد.

قریب در ادامه با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی شیراز در قم، یادآورشد: برگزاری هفته‌های فرهنگی می‌تواند به افزایش مبادلات و تعاملات فرهنگی بین شهرها منجر شده و به تقویت و دلگرمی، شناخت مشترک و همگرایی مجموعه‌ها ونهادهای همسو کمک نماید./