تدوین طرح جامع شفافیت فعالیت‌های نمایندگان در مجلس با۱۸۶ امضاء

نماینده مردم قم در مجلس از ارائه طرح جامع دوفوریتی شفافیت همه فعالیت‌های نمایندگان در مجلس به هیات رئیسه قوه مقننه خبر داد و گفت: ۱۸۶نماینده این طرح را امضاء کرده اند. مجتبی ذوالنوری از تدوین طرح جامع دوفوریتی شفافیت همه فعالیت‌های نمایندگان در مجلس و کمیسیون‌ها خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس […]

نماینده مردم قم در مجلس از ارائه طرح جامع دوفوریتی شفافیت همه فعالیت‌های نمایندگان در مجلس به هیات رئیسه قوه مقننه خبر داد و گفت: ۱۸۶نماینده این طرح را امضاء کرده اند.

مجتبی ذوالنوری از تدوین طرح جامع دوفوریتی شفافیت همه فعالیت‌های نمایندگان در مجلس و کمیسیون‌ها خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس ۱۸۶ نماینده این طرح را امضاء کرده‌اند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید اذعان کرد طرح مذکور امروز یکشنبه به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود تا طبق روال قانونی برای پیگیری دردستورکار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: باید مشخص باشد که نماینده در مجلس حضور دارد یا خیر و در واقع کجا حضور دارد؛ همچنین اگر فرد مرخصی است باید معلوم شود مرخصی استعلاجی، استحقاقی یا مرخصی بدون حقوق است تا رسانه‌ها و مردم بتوانند فعالیت نمایندگان را رصد کنند.

نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: همچنین باید مشخص شود که فرد در ماموریت داخلی یا خارجی حضور دارد و البته دستاورد ماموریت وی چیست و اگر نماینده ای در مجلس و صحن علنی حضور دارد در تصمیم گیری‌ها و رای‌گیری‌ها مشارکت داشته یا خیر و همچنین رای موافق یا مخالف داده است تا مردم بتوانند رصد، بررسی، نقد و مطالبه گری کنند.

ذوالنوری افزود: در واقع باید به سمتی حرکت کنیم که نمایندگان برای آراء خود دلیل کارشناسی و حجت داشته باشند زیرا در غیر این صورت قوانین بی خاصیت تصویب خواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مشخص خواهد شد اگر نماینده وعده ای به مردم می‌دهد آیا در زمان بررسی آن موضوع در صحن به قول خودش عمل کرده یا خیر و اگر نظرش خلاف وعده اش بود باید دلیل آن را به طور شفاف برای مردم بیان کرند

وی اظهار کرد: اگر حالت غیر شفاف و دوگانگی کنار برود مردم می‌توانند تصمیم بگیرند نماینده منتخب آنها فعال بوده یا خیر و همچنین مطالبه گری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد رای گیری برای این مهم علنی باشد تا نمایندگان رای واقعی بدهند.

روابط عمومی دفتر نماینده مردم قم در مجلس