راهپیمایی گرامیداشت ۱۵ خرداد در قم برگزار شد

راهپیمایی گرامیداشت سالروز قیام تاریخی ۱۵ خرداد با حضور اقشار مختلف مردم انقلابی و ولایتمدار قم از بیت تاریخی امام راحل تا حرم مطهر حضرت فاطمه(س) برگزار شد.

آیین گرامیداشت و راهپیمایی قیام تاریخی ۱۵ خرداد روز یکشنبه با حضور پرشور مردم قم برگزار شد، در این مراسم که احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و عباس ذاکریان فرماندار حضور داشتند راهپیمایی کنندگان با اجرای سرود«سلام فرمانده» با امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

در ادامه مردم با حرکت در بین مسیر بیت تاریخی امام راحل تا حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) قیام خونین و تاریخی ۱۵ خرداد را گرامی داشتند.

مردم ولایت مدار و زمان شناس قم در این راهپیمایی با سر دادن شعارهایی مانند«امروز روز ۱۵ خرداد است روز فروپاشی استبداد است»، «قم پایگاه دین و انقلاب است نقشه دشمن نقش روی آب است»، «ولایت فقیه رکن دین است حافظ عمر و ملک مسلمین است»، «مرگ بر آمریکا مرگ بر منافق»، «عزت و اقتدار ما حسینی ست، نهضت ما همیشه خمیینی ست،« اماما قسم به روح پاکت راهت ادامه دارد» و« امام روح کشور قیام است چون ذوالفقار خارج از نیام است»، «مقاومت اساس این نظام است، این درس مکتب تو ای امام است» با آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

در ادامه مردم با سردادن شعارهایی چون «فتنه گران کمر به فتنه بستند حرمت دین حصن رضا شکستند»، «هرزه گران برده استکبارند ملت از این فتنه گران بیزارند» و «تبریک گویان به دلقک کن، شریک این جنایت سخیف اند»، و « لشگر ثامن الحج به گوش است، کل سپاه کفر را حریف است» نسبت به حوادث اخیر جشنواره فیلم کن انتقاد کردند.

فیلم سینمایی «عنکبوت مقدس» به کارگردانی علی عباسی با موضوع قتل‌های زنجیره‌ای سعیدحنایی قاتل زنجیره‌ای زنان خیابانی در مشهد است که با اقدامی تعمدی و تمرکز بر حرم مطهر امام رضا(ع) هشتمین امام شیعیان؛ به عنوان مرکز تارهای عنکبوت به ساحت مقدس امام رئوف(ع) و همچنین با انتخاب فرش ایرانی در پوستر فیلم به فرهنگ و تمدن و ارزشهای دینی ایرانیان هتاکی کرده است و جشنواره کَن (فرانسه) نیز در اقدامی غیرتخصصی زهرا امیر ابراهیمی بازیگر نقش نخست آن را به عنوان برترین بازیگر زن جشنواره برگزید؛ این اقدام در روزهای اخیر واکنش بسیاری از مردم، گروه‌ها و اهالی سینما را به دنبال داشته است./