امور اقتصادی کشور با ساماندهی بانک‌ها سامان می‌یابد

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان اینکه امور اقتصادی کشور جز باساماندهی بانک‌ها سامان نمی‌گیرد گفت: ریل‌گذاری بانکداری ما مربوط به قبل از انقلاب است و به همین خاطر در بسیاری موارد برای اجرای طرح‌ها به مشکل بر می‌خورد.

به نقل از روابط عمومی تولیت آستان حضرت معصومه (س)، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار محمد رضا فرزین مدیرعامل بانک ملی همچنین یادآور شد: سامان دادن بانک‌ها یک جنبه بین‌المللی و همچنین یک اقتضای زمان و مکان انقلاب ما را دارد، امکان خروج از ریل‌گذاری قبل از انقلاب امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه دشمن برای اهداف خود ریل‌گذاری کرده و دیگران را به همین سمت دعوت می‌کند، گفت: امام (ره) فرمودند که ما برای انقلاب و مدیریت جامعه خود طرح داریم بنابراین باید همان طرح اسلام برای مدیریت جامعه را در همه عرصه‌های جامعه از جمله بانکداری طراحی و ریل گذاری کنیم تا آیندگان هم نتوانند این ریل‌گذرای را تغییر دهند.

امام جمعه قم تصریح کرد: ریل‌گذاری بانکداری ما ریل‌گذاری قبل از انقلاب است و به همین خاطر در بسیاری موارد برای اجرای طرح‌ها به مشکل بر می‌خورد و نمی‌تواند همراهی کند، باید روی بانکداری اسلامی فکر، و راه‌های برون رفت از مشکل‌ها و معضل‌ها نیز پیدا و ریل‌گذاری شود.

 مدیرعامل بانک ملی نیز با بیان اینکه بانک ملی بزرگترین بانک کشور است و در حوزه قرض الحسنه و تسهیلات خرد سهم بالایی دارد گفت: عموم مردم بانک ملی را می شناسند و نقش مهمی در نظام بانکداری کشور دارد و از قدیم علاوه بر شرکت‌ها بخش عمده کارش با عامه مردم بوده است.

محمدرضا فرزین با اشاره به نقش و اهمیت بانک ملی در نظام تامین مالی کشور گفت: این بانک علاوه بر داخل کشور بزرگترین شعبه خارج از کشور را دارد و بخش عمده کارهای ارزی کشور توسط بانک ملی انجام می‌گیرد و همچنین بانک ملی مسئولیت شورای هماهنگی تمام بانک‌ها دولتی را نیز بر عهده دارد که نشان دهنده اهمیت این بانک در نظام بانکداری کشور است./