انتقاد استاندار قم از عدم تامین حقابه‌های زیست محیطی استان

استاندار قم ضرورت تامین حقابه‌های زیست محیطی را مورد توجه قرار داد و گفت: یکی از مشکلات مهم در مساله حقابه‌ها این است که طی سالهای اخیر سهم استانی قم از این منابع همواره به دلایل مختلف کاهش پیدا کرده است.

سیدمحمدتقی شاهچراغی روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه در سالن کرامت استانداری، با اشاره به افزایش روزهای ناسالم هوای استان از ابتدای سالجاری بیان داشت: لازم است تا در کنار منشا خارجی گرد و غبار نسبت به مدیریت و بهبود وضعیت کانونهای داخلی تولید گرد و غبار تدبیر درستی انجام گیرد.

شاهچراغی با تاکید بر تسریع در حل مشکلات سرمایه گذاری و پرداخت تسهیلات اشتغال و تولید، خاطرنشان کرد: هیچ گونه کم کاری از مسوولان استانی در زمینه تعلل در پرداخت این تسهیلات پذیرفتنی نیست.

استاندار قم با اشاره به تقاضای واگذاری زمین در شهرک صنعتی الغدیر بیان کرد: برای پاسخگویی به نیازهای سرمایه گذاران لازم است تا طرح تامین ۳۵ مگاوات برق این شهرک با سرمایه گذاری هزار و ۲۷۰ میلیارد ریالی طبق برنامه زمانبدی شده دنبال شود.

شاهچراغی با اشاره به اهمیت جذب و پرداخت کامل تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه، یادآور شد: هیچ سرمایه گذار و متقاضی دارای اهلیتی نباید از دریافت این تسهیلات محروم شود./