ازهمه ظرفیت‌های استان برای برگزاری باشکوه مراسم رحلت امام استفاده شود

استاندار قم با اشاره به در پیش بودن ایام الله ۱۴ و ۱۵ خرداد گفت: از همه ظرفیت‌های دولتی و مردمی برای برگزاری باشکوه مراسم و مجالس بزرگداشت این ایام در قم استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندار قم در جلسه ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، با اشاره به برنامه اعزام مردم قم به مرقد مطهر رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: بهره گیری از ظرفیت های مردمی در این گونه برنامه ها بسیار مهم است و باید دستگاه ها آن را در اولویت قرار دهند.

شاهچراغی با اشاره به تامین ۱۰۰ دستگاه اتوبوس مورد نیاز کمیته اعزام توسط شهرداری قم افزود: تلاش خواهیم کرد تا از ظرفیت سایر ادارات دولتی نیز برای اعزام عزاداران بهره بگیریم.

شاهچراغی با تاکید بر لزوم اتخاذ تمهیدات لازم برای تامین امکانات اعزام بیان کرد: مسئولیت این بخش از کار بر عهده معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خواهد بود.

استاندار قم افزایش زائرین ورودی به قم در ایام الله ۱۴ و ۱۵ خرداد را مورد توجه قرار داد و افزود: با توجه به تعطیلات چند روزه و تجربه چندماهه گذشته، شاهد افزایش چشمگیر حضور زائرین در قم خواهیم بود.

شاهچراغی افزود: طرح ترافیکی استان قم در ایام نیمه ی خرداد باید هرچه سریعتر آماده شده و برای استقرار زائرین و مسافرین و ارائه خدمات رفاهی مورد نیاز آن ها برنامه ریزی شود.

وی افزایش ماندگاری زائرین را یکی از رویکردهای جدی استان دانست و گفت: این مهم با ارتقاء زیرساخت هایی از جمله پارکینگ ها و اماکن اقامتی محقق خواهد شد.

استاندار قم نظارت بر کیفیت خدمات مورد نیاز زائرین در ایام تعطیلات را مورد تاکید قرار داد و افزود: نظارت بر اصناف برای جلوگیری از کم فروشی و گران فروشی نیز باید در دستور کار دستگاه های مسئول باشد./