آغاز کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی در قم

کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی روز چهارشنبه در مصلای قدس قم آغاز شد، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور، سخنران اصلی این مراسم است.

در این کنگره علاوه بر رییس جمهور، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانی می‌کنند.

یکی از اهداف مهم برگزاری این کنگره نشان دادن جایگاه و مجاهدت‌های طلاب و روحانیون از دوران مشروطه تا دوران مبارزاتی پیش از انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، جبهه مقاومت اسلامی و همچنین نقش تاثیرگذار این افراد در حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی مانند زلزله، سیل، بیماری های همه گیر وغیره است.

طبق برآوردهای انجام شده برای شهدای تمام اقشار و صنوف یادواره و کنگره‌های مختلفی در سطح کشور برگزار شد ولی تا پیش از این رویداد کنگره‌ای برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی برگزار نشده‌است.

همچنین نمایشگاه کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی از ۳۰ اردیبهشت ماه در طبقه فوقانی مصلای قدس قم برپا شده و تا ۱۰ خردادماه سالجاری از ساعت ۹ صبح تا اذان ظهر و از ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است.

در این نمایشگاه معرفی و آثار ارزشمند شهدای روحانیت از نهضت مشروطه تا انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع حرم و شهدای ترور از جمله دو شهید اخیر  در حرم مطهر رضوی به نمایش درآمده‌است./