اصلاح و تعمیر خط انتقال آب قم یک پروژه شاخص استانی بود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: اصلاح و تعمیر خط انتقال آب قم یک کار بزرگ و شاخص بود که با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم، اطمینان خاطر نسبی از بحث تامین آب در شهر قم ایجاد کرد.

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، حسن بختیاری در آیین تجلیل از عوامل اجرایی و پشتیبانی عملیات بزرگ اصلاح و تعمیر خط انتقال آب از سد ۱۵ خرداد به قم افزود: ۸۵ درصد آب شهر قم توسط دو خط انتقال تامین می‌شود.

وی اظهار داشت: اگر به هر دلیلی یکی از این دو خط از مدار خارج شود شهر بزرگ قم با حساسیت‌هایی که بر روی آن وجود دارد دچار تنش می‌شود و بازخوردهای منفی از خود بر جای خواهد گذاشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خاطرنشان کرد: درصدد هستیم از هر کار ویژه و فوق‌العاده‌ای که ورای وظایف سازمانی در شرکت انجام می‌شود قدردانی داشته باشیم که این روند را با تجلیل از عوامل اجرایی تعمیر و اصلاح خط انتقال آغاز می‌کنیم.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان نیز در این مراسم با بیان اینکه قم از معدود کلان‌شهرهای کشور با دو خط انتقال آب است ابراز داشت: وجود دو خط انتقال از نظر پدافند غیرعامل برای کلان‌شهری مثل قم از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

محمود سربندی فراهانی اتکا به یک خط انتقال آب را در صورت بروز حادثه و ضایعه تنش‌زا دانست و با اشاره به برخی از شهرهایی که دچار این مشکل شده‌اند، افزود: شهر قم دارای دو خط انتقال است که به عنوان یک نعمت برای این شهر به شمار می‌رود.

وی با اشاره به قدمت ۳۰ ساله خط قدیم انتقال گفت: با وجود بهره‌برداری مناسب، این خط، در طول زمان دچار خوردگی و شیرهای تخلیه و هوای آن نیز فرسوده شده و از بین رفته بود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای اصلاح و تعمیر این خط که بخشی از آب شهر قم را تامین می‌کند، اظهار داشت: با اقداماتی که از حدود سه چهار سال قبل انجام شده بود و برنامه‌ریزی دقیق، تعمیر و اصلاح خط انتقال قدیم بدون تنش و زودتر از زمان‌بندی اعلام شده به پایان رسید.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای استان قم با بیان اینکه در طول زمان اجرای پروژه از سه پیمانکار کمک گرفتیم تا سرعت اجرا بالا رود، اضافه کرد: در نهایت بدون کوچکترین مشکلی پروژه انجام شد و در حال حاضر یک خط انتقال قابل اتکای دیگر داریم که از شرایط ناپایدار گذشته خارج شده است.

یادآور می‌شود در پایان این مراسم با حضور مدیرعامل، قائم‌مقام و معاونین شرکت آب و فاضلاب استان از عوامل دخیل در اصلاح و تعمیر خط انتقال قدیمی آب قم با اهدا لوح و هدیه قدردانی شد./