زیرساخت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی قم باید به نحو شایسته‌ تامین شود

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: به دلیل جایگاه علمی ویژه قم و تمایل و رغبت قابل توجه دانشجویان ایرانی و غیرایرانی برای تحصیل در دانشگاه‌های این استان باید زیرساخت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی آن به نحو شایسته‌ای تامین شود.

محمدعلی زلفی گل روز دوشنبه در دیدار با مسئولان دانشگاه‌های قم در دانشگاه صنعتی این استان، افزود: قم پایتخت مذهبی ایران است و از طرفی در محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور قرار گرفته که این مساله ضرورت تجهیز و بروزرسانی زیرساخت‌های آموزشی و علمی را دو چندان نموده است.

وی  در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه صنعتی قم، تصریح کرد: این دانشگاه به دلیل نزدیکی به شهرک‌های صنعتی می‌تواند نقش موثری در ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه و افزایش ظرفیت اشتغال داشته باشد.

زلفی‌گل اظهار داشت: به وعده‌هایی که در ابتدای تاسیس دانشگاه صنعتی قم داده شده عمل نشده‌است و اگر قرار بود این دانشگاه امروز تاسیس شود وزارت علوم اجازه نمی‌داد  در یک زمین اختلافی دایر شود.

وی با انتقاد از نبود خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه صنعتی قم، اظهار داشت: خارج از مجموعه بودن خوابگاه دانشجویی این دانشگاه غیرقابل قبول است و باید این وضعیت به صورت مطلوبی مدیریت و مشکلات کنونی برطرف شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: در سطح هیات دولت تلاش خواهیم کرد تا مشکلات کنونی این دانشگاه از نظر زمین و صدور اسناد مالکیت به نحو شایسته‌ای برطرف شود.

وی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی قم در حدود ۱۵ سال فعالیت روند روبه رشدی را طی کرده و از جهات مختلف کمی و کیفی توسعه یافته‌است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت علوم از توسعه کمی و کیفی دانشگاه‌هایی که شرایط لازم را داشته باشند، حمایت می‌کند./