آسیب‌شناسی در بسیج پیوسته باشد

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به رییس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: پیوسته با آسیب‌شناسی، بسیج را از انحراف حفظ و کار را به دست گروه‌های جهادی بسپارید و در موارد ضروری نیز راهنمایی کنید.

به نقل از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور طی سخنانی روحیه جهادی را عامل موفقیت در کارها دانست و اظهار داشت: تجربه نشان داده که هر موقع کارها با یک روحیه جهادی و بدون بروکراسی اداری دنبال شده، سرعت و کیفیت چشمگیری را شاهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد: پیچ و خم‌های اداری بر کار سایه می‌افکند و اسباب نارضایتی مردم را فراهم می‌کند، از این رو مراقب باشید بسیج سازندگی دچار این آفت نشده و تشکیلات، شما را به سمت دیگری سوق ندهد.

حسینی بوشهری گفت: پیوسته با آسیب شناسی، بسیج را از انحراف حفظ کنید و کار را به دست گروه‌های جهادی بسپارید و در موارد لزوم آن‌ها را راهنمایی کنید.

امام جمعه قم با اشاره به مساله جهاد تبیین افزود: دشمن جنگ رسانه‌ای و ادراکی سختی را بر علیه ما آغاز کرده، باید با تبیین فعالیت‌ها و عملکردهای خود علاوه بر خنثی‌سازی تهدیدهای دشمنان، زمینه تشویق علاقه مندان را نیز فراهم آورید و مردم را با خدمت رسانی‌های خود، به انقلاب دلگرم کنید تا در مواقع مورد نیاز در کنار انقلاب بایستند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: جهاد اقسام مختلفی دارد و جهاد خدمت رسانی به طور قطع یکی از اقسام آن است که در کنار جهاد با نفس، جهاد نظامی و جهاد فرهنگی قرار دارد، از فرصتی که در اختیار شما قرار داده شده، نهایت استفاده را به واسطه انجام وظایف خود ببرید زیرا مشخص نیست که این باب خیر تا چه زمانی به روی شما باز خواهد بود.

فعالیت ۴۲ هزار گروه جهادی در کشور

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز با ارایه گزارشی از وضعیت بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی گفت: ۴۲ هزار گروه جهادی در کشور وجود دارد، قم ۶۷۰ گروه را به خود اختصاص داده که در این میان ۱۳۰ گروه از طلبه‌های حوزه علمیه هستند، این گروه‌ها در عرصه‌های مختلف از پزشکی گرفته تا ساخت مسکن و دیگر موارد مشغول خدمت رسانی به مردم می‌باشند.

سردار محمد زهرایی افزود: بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۹ به دستور رهبر معظم انقلاب تشکیل شد، اما سابقه گروه‌های جهادی در ایران به سال ۱۳۴۲ باز می‌گردد که نخستین گروه جهادی توسط خود رهبری به منظور کمک به زلزله زدگان فعالیت کرد.

وی بیان داشت: به منظور سیاستگذاری برای این گروه‌‎ها، در ۵۴۳ شهرستان، شورای جهادی تشکیل شده و در هر استان نیز مجمع جهادی متشکل از این شوراها وجود دارد، برای مدیریت عملیاتی این گروه‌ها نیز ۱۶۵ قرارگاه عملیاتی جهادی در سطح کشور فعالیت می‌کند و به منظور تعریف چشم‌انداز برای جبهه‌های جهادی، طرح جامع محرومیت زدایی مردم پایه با اهداف مشخص در دستور کار قرار دارد./