افتتاح پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی قم همزمان با هفته سلامت

در مراسمی سه پروژه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی قم همزمان با هفته سلامت و با اعتبار ۱۳۵ میلیارد ریال با حضور مسوولان این دانشگاه به بهره‌برداری رسید.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در این آیین، گفت: هفته سلامت با شعار «سلامت ما، سلامت سیاره ما» آغاز شد که در این شعار تمامی ابعاد مختلف حوزه سلامت وجود دارد.

مهدی مصری افزود: وزارت بهداشت به موضوع عدالت و تعالی نظام سلامت در این دوره توجه ویژه‌ای دارد و در تلاش هستیم تا بتوانیم با استفاده از همه ظرفیت‌ها به این امر مهم دست یابیم.

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های عمرانی، گفت: این پروژه در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر به همشهریان احداث شد که با راه‌اندازی آن‌ها حجم خدمات‌رسانی افزایش می‌یابد.

بر اساس این گزارش، پروژه‌ها افتتاحی شامل مرکز خدمات جامع سلامت خازنی واقع در منطقه شیخ‌آباد قم، مرکز خدمات جامع سلامت بقیه‌الله واقع در منطقه شهر قائم و پایگاه سلامت شهروند واقع در منطقه پردیسان قم است.

توسعه و بهسازی مرکز خدمات جامع سلامت خازنی با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال ساخت و تجهیز به همت ستاد بازآفرینی شهری انجام شده است.

همچنین مرکز خدمات جامع سلامت بقیه‌الله نیز با زیربنای ۵۰۰ مترمربع و اعتبار ۶۰ میلیارد ریال به همت کمیساریای عالی پناهندگان احداث شد.

پایگاه سلامت شهروند هم با زیربنای ۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۴۸۳۰ مترمربع به همت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال احداث و در اختیار همشهریان قرار گرفت.

همه دستگاه‌ها در توجه به مقوله سلامت مسوولیت دارند

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین در همایش روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای که همزمان با هفته سلامت برگزار شد، گفت: توجه به مقوله بهداشت امر مهمی است که بر کسی پوشیده نبوده، از این‌رو باید ابعاد مختلف آن بررسی شود.

مهدی مصری اضافه کرد: همه دستگاه‌ها و نهادها در راستای توجه به امر بهداشت و تحقق سلامت در جامعه مسوولیت دارند که امیدواریم بتوانیم در کنار یکدیگر به این مسیر ادامه دهیم.

وی با اشاره به جایگاه بهداشت حرفه‌ای در مقوله سلامت، گفت: باید توجه کنیم که اهمیت پرداختن به مقوله سلامت در محیط کاری، موجب ارتقاء کار و همچنین بهره بری و رضایت بیشتر شده و از این‌رو کار همکاران بهداشت حرفه‌ای بسیار مهم و تاثیر گذار است.

در پایان این مراسم از فعالان بهداشت کار و حرفه‌ای استان قم تجلیل شد.

انتهای پیام/