طرح بهسازی محور روستایی چشمه شور بخش مرکزی قم عملیاتی شد

سرپرست راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم گفت: با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال، طرح بهسازی محور روستایی چشمه شور واقع در بخش مرکزی قم به طول پنج کیلومتر عملیاتی شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم، محمد معارف‌وند در این زمینه افزود: این محور ضمن آن‌که تنها راه دسترسی اهالی روستاست، معبر تردد به فشارشکن شرکت نفت است و در ۵۰ کیلومتری آزادراه قم- تهران می‌باشد.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح بیش از ۱۳ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که از محل اعتبارات عمرانی استان تامین شده است.

وی بیان کرد: بهسازی محور روستایی حسین‌آباد نیزار، در زمره پروژه‌هایی است که طی اردیبهشت‌ماه امسال عملیاتی شد و تا پایان همین ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته معارف‌وند، با توجه به فرآیند رو به رشد زیرساخت‌های جامعه روستایی و نقش بی‌بدیل راه‌ها در توسعه و ارتقاء فرهنگ، اقتصاد و دیگر ساختارهای بنیادی روستاها، طرح صیانت و ارتقاء سطح سرویس در محوهای روستایی در اولویت اقدامات عمران جاده‌ای قرار دارد.

وی به مشخصات فنی پروژه بهسازی محور روستایی چشمه شور اشاره و بیان کرد: با توجه به زیرساخت‌های آسفالتی محور که اجرای لایه حفاظتی با متریال چیپ سیل را امکان‌پذیر ساخته، نسبت به بهسازی آن با این لایه حفاظتی اقدام می‌شود.

انتهای پیام/