همزمان با هفته سلامت برگزار شد؛

تجلیل از ماماهای برتر استان قم

همزمان با هفته سلامت، جشن روز ماما در دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور مسوولان این دانشگاه، حسین غریب مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم و زینب عبدالهی مدیر دفتر امور زنان و خانواده استانداری قم برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، رییس علوم پزشکی استان در این مراسم گفت: به برکت مجاهدت‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در عرصه مقابله با ویروس کرونا امروز می‌توانیم در کنار هم جشن برگزار کنیم؛ جامعه مامایی نیز در این امر نقش بسزایی داشتند.

مهدی مصری افزود: ماماهای استان قم در اپیدمی کرونا در راستای کنترل و مراقبت از مادران پرخطر و درگیر کرونا، نهایت تلاش را انجام دادند که از زحمات آن‌ها قدردانی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: صد سال از خدمات مامایی در کشور می‌گذرد و یکی از مشاغل پراسترس مامایی است، اما متاسفانه هنوز جایگاه واقعی آن‌ها دیده نمی شود.

مصری به موضوع جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: این موضوع مد نظر دنیا بوده و کشورهای مختلف می‌دانند که افزایش جمعیت و نیروی جوان ارزشمند و در آینده آن کشور تاثیرگذار است.

وی گفت: در کشور و استان قم نیز برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای در این زمینه انجام شده و قرارگاه تعالی جمعیت نیز در سطح استان دایر و جامعه مامایی هم در این زمینه نقش بسزایی دارد.

رییس سازمان نظام پزشکی استان قم نیز در این جلسه ضمن تبریک به مناسبت روز ماما از زحمات و تلاش‌های جامعه مامایی استان قدردانی کرد.

حسن عادلی افزود: کار جامعه سلامت به‌صورت تیمی بوده و اگر این تیم منسجم در کنار هم نباشند، سلامت مردم خدشه دار شده و برنامه‌ها به‌درستی پیش نمی‌رود.

وی اضافه کرد: بنده به نمایندگی از جامعه پزشکی استان از تلاش‌ها و زحمات جامعه مامایی استان قدردانی کرده و آرزوی موفقیت برای شما دارم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم نیز گفت: ماماها مسوولیت سلامت جنین و هم مادر را برعهده دارند که با تلاش‌های مضاعفی که انجام می‌دهند، نقش قابل توجهی در سلامت جامعه خواهند داشت.

محسن رضایی افزود: جامعه مامایی استان در دوره‌های مختلف از جمله همه‌گیری ویروس کرونا، در کنار خانواده سلامت در راستای مراقبت از بیماران نهایت تلاش را انجام دادند که از زحمات آن‌ها قدردانی می‌کنیم.

معاون فنی مرکز بهداشت قم نیز به موضوع جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: جمعیت کشور به شدت در حال پیر شدن است و متاسفانه شاهد کاهش رشد جمعیت هستیم.

محمدجواد باقریان افزود: تمام دنیا به دنبال بالندگی و پویایی جمعیت خود است و کشور ما نباید از این موضوع عقب مانده و دچار مشکل شود.

انتهای پیام/