دادستان نظامی استان قم معارفه شد

دادستان نظامی استان قم روز یکشنبه طی مراسمی با حضور معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور و شماری از مسوولان استانی در محل این سازمان در قم معارفه شد.

آیین تکریم و معارفه دادستان نظامی استان قم با حضور علیرضا بیگمرادی معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت الاسلام علی مظفری رییس کل دادگستری استان، عباس ذاکریان فرماندار قم، مهدی کبیری پور معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع)، سردار سیدمحمد میرفیضی فرماندهی انتظامی استان و شماری از مسوولان نظامی، انتظامی و اطلاعاتی برگزار و طی آن از خدمات حجت الاسلام علی اصغر حبیبی تقدیر و محمدصادق انصاری به عنوان رییس جدید دادستان نظامی استان قم معارفه شد.

دادستان نظامی جدید استان قم در بخشی از این جلسه،  با اشاره به ویژگی های خاص شهر قم، بیان کرد: نیروهای مسلح قم در رعایت شئون و الگوی نظامی باید به الگوی نیروهای مسلح در سایر استانها تبدیل شوند.

محمدصادق انصاری با تاکید بر ضرورت گزارش سریع و به موقع جرایم نیروهای مسلح به دادستانی نظامی قم، گفت: عدم گزارش جرم در نیروهای مسلح سبب احساس تبعیض در بین برخی نیروها و جری شدن افراد متخلف می شود.

وی خاطرنشان کرد: مبحث آموزش در پیشگیری از وقوع جرم مساله جدی و مهم است و این آموزش ها باید فراگیر و هدفمند باشد.

دادستان سابق نظامی قم نیز در ادامه طی سخنانی با بیان اینکه  ما میراث دار شهدا هستیم و تمام مسوولیت ها در جمهوری اسلامی امانت است، اظهار داشت:  سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم در حال تعالی و رشد است.

حجت الاسلام علی اصغر حبیبی خاطرنشان کرد: در رابطه با جرایم نیروهای مسلح به خصوص در بخش مباحث امنیتی در صورت احراز باید اجرای احکام با قدرت کامل اجرا شود.

وی یادآور شد: در برخی جرایم خرد و غیرعمدی نیروهای مسلح، باید تلاش شود تا انعطاف لازم صورت بگیرد و اصل نهاد خانواده در اجرای احکام مورد توجه دادستان جدید باشد.

دادستان سابق نظامی قم عنوان کرد: اصل قانونگذاری در جمهوری اسلامی بر مبنای حکمت صورت گرفته و در کنار پیش بینی احکام و مجاوزات باید از ظرفیت ارفاق و انعطافات قانونی نیز استفاده شود.

وی با اشاره به افزایش سالانه ورودی پرونده به نهادهای قضایی گفت: مجازات به تنهایی توان بازدارندگی لازم را ندارد و باید برای کاهش انواع آسیب ها اصل تقوا و تقویت باورهای دینی و خداترسی در بین نیروهای مسلح تعمیم داده شود./