تمام اراضی که از موسسات باز پس‌گیری می‌شود به خانه‌سازی اختصاص می‌یابد

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: با توجه به کمبود زمین برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن درشهر قم، تمامی اراضی که از موسسات باز پس‌گیری می‌شود به خانه‌سازی اختصاص می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی قم،محمد صادقی اظهار داشت: در سالیان گذشته زمین‌ها و اراضی به موسسه‌ها، طبق قانون واگذار شده، اما تاکنون هیچ‌گونه عملیات احیا و ساخت و سازی درآنها صورت نگرفته‌است.

وی افزود: بر اساس دستور صریح رییس جمهور و استاندار قم، این اراضی طبق قانون واگذاری زمین باید بازپس‌گیری شود.

صادقی ادامه داد: با توجه به کمبود زمین برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در شهر قم، تمامی اراضی که بازپس‌گیری می‌شود به کاربری مسکونی تغییر وضعیت خواهد داد و در اراضی، برای مردم و متقاضیان خانه‌سازی خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم بیان داشت: برای تمامی اراضی واگذاری مهلت سپری‌شده، اظهارنامه حقوقی فسخ قرارداد ابلاغ شده که متاسفانه یکی از موسسه‌ها برغم دریافت این ابلاغیه و اظهارنامه، مبادرت به ساخت و ساز غیرقانونی در اراضی دولتی کرده‌است.

صادقی با اشاره به این که ساخت و ساز در چهار هکتار از اراضی ۲۳ هکتاری در محدوده اراضی یکهزار هکتاری انجام شده‌است گفت: ارزش چهار هکتار زمین، بیش از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است.

وی با بیان این‌که این اقدام به شکل مخفیانه و درساعت‌های نیمه شب درحال انجام بوده است خاطرنشان کرد: یگان حفاظت از اراضی دولتی اداره‌کل با گشت میدانی از اراضی دولتی متوجه این امر شدند و در نیمه شب اقدام به توقیف ماشین‌آلات و توقف ساخت و ساز کردند.

وی ‏یادآور شد: با توجه به ثبت نام ۱۳۰ هزار متقاضی مسکن در شهر قم، باز پس‌گیری اراضی مهلت سپری‌شده در اراضی موسوم به هزار هکتاری می‌تواند بخشی از نیاز شهر قم در بحث مسکن را پاسخ دهد.

صادقی در پایان بیان کرد: در راستای انجام تکلیف و وظیفه قانونی و تعهد خود در قبال امید و اعتماد مردم، در بازپس گیری اراضی مهلت سپری شده با تعامل و همکاری دستگاه قضا و همکاران حقوقی و حفاظت از اراضی اداره‌کل، مطابق قانون اقدام خواهد شد

انتهای پیام/