اخلالگران اقتصادی باید به اشد مجازات برسند

امام جمعه قم گفت: باید سران قوا دست چپاولگران، مفسدان اقتصادی و قاچاقچیان را از مایحتاج مردم کوتاه کنند و این اخلالگران اقتصادی را با اشد مجازات، به جای خودشان بنشانند.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قم در مصلای قدس این شهر اظهار داشت: امروز توطئه اصلی دشمن، فشار اقتصادی به توده‌های مردم برای خسته و ناامید کردن آن‌هاست، بنابراین باید همه دستگاه‌های حاکمیتی و مسئولان برای خنثی کردن این توطئه دشمن تلاش بی‌وقفه کنند. 

وی افزود: باید سران قوا و فعالان اصلی قوا برای رسیدگی به این ناهنجاری‌های اقتصادی و رفع موانع و آسیب‌ها قیام و مسایل اقتصادی کشور را قدم‌به‌قدم دنبال کنند؛ تصمیمات قاطع بگیرند؛ این تصمیمات را اجرایی و دست چپاولگران، مفسدان اقتصادی و قاچاقچیان را از رزق، روزی و مایحتاج مردم کوتاه کنند.

وی همچنین با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس امسال پس از ۲ سال بسیار مهم و تاثیرگذار بود، تصریح کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس حقیقتا یک پدیده منحصربه‌فرد است که مردم روزه‌دار با آن شور و نشاط به خیابان‌ها آمدند.  

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان کرد: مردم ایران هر ساله معنویت و صفای درونی خودشان را در ماه مبارک رمضان در آیین‌های مختلف از جمله راهپیمایی روز قدس ابراز می‌کنند.  

وی افزود: پیام این واقعیت این است که ملت و جوانان ایران به رغم سیاست‌های دشمنان که تلاش دارند، انسان‌ها را از معنویت دور کنند، این‌ها بر معنویت و ضدیت با فساد پافشاری دارند و این سرمایه بی‌بدیل معنوی را نگهدارنده هویت، استقلال، عزت و عظمت کشور خودشان می‌دانند؛ و کسانی هم که با ولنگاری و بی‌اعتنایی به احکام دین می‌خواستند از مردم و جامعه معنویت‌زدایی کنند، به حول قوه الهی راه به جایی نخواهند برد و آینده کشور با چنین ملت و روحیه‌ای، به کوری چشم دشمنان روزبه‌روز به مراتب بهتر خواهد شد.   

سعیدی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم اظهار داشت: امروز از مصادیق «جهاد تبیین»؛ تبیین اندیشه‌های شهید استاد مطهری از طرف حوزویان و دانشگاهیان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: از دولت انتظار داریم که در حد امکان دغدغه معلمان عزیز را رفع کند.

وی با اشاره به مناسبت هلال احمر نیز گفت: جمعیت هلال احمر همیشه در تلاش است تا اجرای درست و اصولی وظایف بشردوستانه خود را در خدمت مردم به ویژه نیازمندان قرار دهد و کمک های مردم به هلال احمر سبب تقویت بیشتر این جمعیت خواهد شد.

امام جمعه قم همچنین به ۸ شوال سالروز تخریب بارگاه امامان معصوم(ع) در بقیع اشاره و بیان کرد: از خداوند متعال می خواهیم که دست متجاوزان به حرمین شرفین را قطع کند.   

انتهای پیام/