تکریم عالمانه بیماران اقدامی ارزشمند است

مدیرحوزه‌های علمیه کشور با تاکید بر تکریم همه بیماران در عرصه‌های مختلف گفت: تکریم جامع و عالمانه بیمار صرف نظر از جایگاه اجتماعی و همچنین فقیر یا غنی بودن آن، واقعا مهم و ارزشمند می‌باشد.

آیت‌الله اعرافی در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، توجه ویژه به مقوله‌هایی همچون محیط زیست، آلاینده‌ها، ریزگردها و مسائلی از این دست را خواستار شد و تاکید کرد: مسائلی همچون محیط زیست و آلاینده‌هایی که سلامت عموم مردم را به مخاطره می‌اندازد بسیار مهم است و دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند در این رابطه هشدارهای خود را به دستگاه های گوناگون اعلام کند و با همکاری سایر دستگاه‌ها در جهت حل این معضل‌ها تلاش کند.

وی با اشاره به نقش مهم دستگاه پزشکی و سلامت در یک جامعه تصریح کرد: نقش بهداشت و درمان در یک جامعه نقش پیشران است و در این عرصه می‌تواند تاثیرگذاری زیادی داشته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: کرونا تا حد زیادی فرهنگ پیشگیری و بهداشت را در جامعه گسترش داد که الان هم باید آن را حفظ کرد و شبکه‌های تبلیغی حوزه نیز آماده هر گونه همکاری در جهت ارتقای فرهنگ پیشگیری و سلامت جامعه است.

انتهای پیام/