آیین معارفه رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم برگزار شد

آیین و تودیع و معارفه رییس سابق و جدید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان روز یکشنبه با حضور استاندار قم و معاون سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.

آیین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم با حضور سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندار، علی رضا صالح معاون مجلس و حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد و طی آن حسن نادری به عنوان رییس جدید این سازمان در قم معارفه شد.

رییس سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم در این مراسم، طی سخنانی ابراز داشت: برنامه محوری در دو بعد درون و بیرون سازمانی رویکرد اصلی این سازمان طی حدود ۴ سال گذشته بوده است.

محمود نوربخش ادامه داد: سند توسعه آمایش استان قم بعنوان بالاترین سند توسعه ای از سال ۹۸ مورد تصویب سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفته و تمام مباحث توسعه ای قم باید بر مبنای این سند دنبال شود.

وی تصریح کرد: اشتغال روستایی از دیگر اقدامات این سازمان طی سالهای اخیر بوده که طی آن مطالعات ۷۰ روستای استان به پایان رسیده و مطالعات اقتصادی و اشتغال زایی ۵۴ روستای دیگر نیز تا پایان خردادماه جاری به پایان خواهد رسید و به این ترتیب قم اولین استانی خواهد بود که مطالعات اقتصادی تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار آن نهایی می شود.

نوربخش مطالعات بهره گیری از ظرفیت دریاچه نمک را از اقدامات شاخص سازمان مدیریت وبرنامه ریزی قم در چهار سال گذشته دانست و یادآور شد: آب مهمترین مساله و چالش این استان در زمینه توسعه است و به همین دلیل با خلع ید پیمانکار گذشته و تامین اعتبار جدید، امر تصفیه‌خانه جدید آب در وضعیت مناسبی قرار دارد.

وی بهسازی راه های فرعی استان مانند قم-جعفریه، قم-نیزار، قم-کهک و  قم -قلعه سنگی را از دیگر اقدامات مهم طی چهار سال گذشته ارزیابی کرد و گفت: تامین اعتبار تمامی این طرح ها بصورت کامل انجام و به زودی تمام این طرح ها به سرانجام خواهد رسید.

نوربخش با اشاره به اتصال گمرک قم به راه آهن سراسری عنوان کرد: از محل سفر رییس جمهوری به قم ۲۵ میلیارد تومان برای اتصال راه آهن سراسری به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان انجام گرفته است.

رییس سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم گفت: برای احداث راه دسترسی به نمایشگاه بین المللی قم نیز تامین اعتبار لازم صورت گرفته و برای اجرای این طرح هیچ مشکلی در سطح استان احساس نمی شود.

انتهای پیام/