پیش‌بینی اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی برای راه‌اندازی کارخانه زباله‌سوز در قم

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم از پیش‌بینی اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی برای راه‌اندازی کارخانه زباله‌سوز در قم خبر داد. به گزارش قم نما سیدامیر سامع در پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه زیرساخت‌ها در حوزه پسماند در قم بسیار ضعیف بوده است، اظهار کرد: غیر از یک […]

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم از پیش‌بینی اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی برای راه‌اندازی کارخانه زباله‌سوز در قم خبر داد.
به گزارش قم نما سیدامیر سامع در پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه زیرساخت‌ها در حوزه پسماند در قم بسیار ضعیف بوده است، اظهار کرد: غیر از یک پروژه، سرمایه‌گذاری برای جداسازی و تبدیل پسماند که در حال حاضر به دلیل مشکلات فنی انجام نشده، همه پسماند شهر دفن می‌شود.
معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با تاکید بر اینکه کارهای زیادی در سال‌های گذشته در حوزه مدیریت پسماند انجام شده است، افزود: درصد تفکیک از مبدا کمتر از یک درصد بود که امروز بالای ۱۰ درصد هستیم و در منطقه هشت بالای ۲۰ درصد تفکیک از مبدا انجام می‌شود.
سامع با اشاره به راه‌اندازی امور مشترکین در سازمان مدیریت پسماند، گفت: منابع پایدار را به خوبی محقق کردیم اما در بخش‌های دیگر بخشی از درآمدها محقق نشده است.
وی اظهار کرد: امسال غیر از ۱۵ میلیارد تومانی که برای زباله‌سوز دیده‌ایم ۱۵ میلیارد تومان نیز برای زیرساخت‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم.
معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با تاکید بر اینکه خط دوم پردازش مدیریت پسماند را در حال ساخت داریم، بیان کرد: در آینده تولید کود کمپوست را در شهر قم خواهیم داشت که بخش زیادی از این امکانات تهیه و خریداری شده است البته یک مشکل در حوزه حق‌الدفن داریم که شهرداری باید کمک بیشتری در این بخش داشته باشد.
منبع خبر: اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم