بدون یارانه دولتی ادامه فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی مشکل است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: اگر یارانه پرداخت نشود ادامه فعالیت‌ ناوگان اتوبوسرانی بسیار سخت خواهد بود. عباس ذاکریان در پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه سه سال است که یارانه بلیط توسط دولت به شهرداری‌های کشور پرداخت نشده است، اظهار کرد: این در صورتی است […]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: اگر یارانه پرداخت نشود ادامه فعالیت‌ ناوگان اتوبوسرانی بسیار سخت خواهد بود.

عباس ذاکریان در پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه سه سال است که یارانه بلیط توسط دولت به شهرداری‌های کشور پرداخت نشده است، اظهار کرد: این در صورتی است که در بودجه منابع لازم حمایتی پیش‌بینی شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه امسال ۲۴۰ میلیارد تومان یارانه بلیط در بودجه دولت پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: ۱۷۰ میلیارد تومان از این یارانه، یارانه بلیط اتوبوس است و مابقی به بلیط مترو تعلق دارد و از این مبلغ ۲۲۰ میلیارد ابلاغ شده اما دولت به بهانه‌های مختلف تخصیص این بودجه را انجام نمی‌دهد.
ذاکریان با تاکید بر اینکه اگر یارانه پرداخت نشود ادامه فعالیت‌ ناوگان اتوبوسرانی بسیار سخت خواهد بود، گفت: سازمان اتوبوسرانی مشکلات زیادی با حوزه مالیات دارد و در حال حاضر با جرایم نزدیک به ۶ میلیارد تومان بدهی به امور مالیاتی داریم که هیچ جایی با یک سازمان خدماتی اینگونه در حوزه مالیات برخورد نمی‌شود.
منبع خبر: اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم