حضور ۱۶۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر در طرح نشاط معنوی ناحیه ۲ قم

رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان قم گفت: ۱۶۰۰ نفر در کلاس‌های طرح نشاط معنوی تابستای در هفت بقعه این ناحیه شرکت می‌کنند. حجت‌الاسلام رحمت جمشیدپور با اشاره به اجرای طرح نشاط معنوی در سطح ناحیه دو اوقاف شهرستان قم اظهار کرد: این طرح طی تابستان امسال در هفت بقعه متبرکه اجرایی شده […]

رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان قم گفت: ۱۶۰۰ نفر در کلاس‌های طرح نشاط معنوی تابستای در هفت بقعه این ناحیه شرکت می‌کنند.

حجت‌الاسلام رحمت جمشیدپور با اشاره به اجرای طرح نشاط معنوی در سطح ناحیه دو اوقاف شهرستان قم اظهار کرد: این طرح طی تابستان امسال در هفت بقعه متبرکه اجرایی شده است.
وی افزود: آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و محمد(ع)، جعفرشهید(ع)، سیدمعصوم(ع)، عبدالله ابیض(ع)، احمد(ع)، عبدالله(ع) قلعه چم و جعفر(ع) روستای زواریان در حال اجراست.
رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان قم با بیان اینکه استقبال از این طرح در سال جاری نسبت به دوره‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است گفت: در تابستان امسال بیش از ۱۶۰۰ نفر از دختران و پسران در کلاس‌های طرح نشاط معنوی ثبت نام کرده‌اند.
وی ادامه داد: تعداد دانش‌آموزان پسر شرکت‌کننده در این طرح ۱۲۰۰ نفر است و ۴۰۰ نفر از دختران هم در کلاس‌های ویژه خواهران شرکت می‌کنند.
جمشیدپور با بیان اینکه در طرح نشاط معنوی، از ۶ مبلّغ اعزامی و ۵ نفر مبلّغ بومی و تعداد ۲۵ نفر مربی کلاس‌های مختلف استفاده می‌شود خاطرنشان کرد: کلاس‌های مختلفی که در این طرح برگزار می‌گردد شامل حفظ قرآن کریم، روخوانی و روانخوانی قرآن، تفسیر ، احکام اسلامی، آموزش استفاده و کار با رایانه، زبان، حلقه‌های معرفتی، سرود، آموزش مداحی و تواشیح است.
رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان قم افزود: برگزاری برنامه‌های تفریحی شامل سالن فوتسال، استخر، اردوهای تفریحی، فوتبال دستی و تنیس روی میز در این طرح پیش‌بینی شده است.
وی تصریح کرد: این طرح از ۱۶ تیرماه آغاز شده و تا پایان مردادماه سال جاری در بقاع متبرکه ادامه خواهد داشت.
روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم