تجلیل از برترین‌های نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های قم

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از برگزاری مراسم روز خبرنگار و تجلیل از برترین‌های جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان قم خبر داد. محمدجواد محرابی با اشاره به اینکه امسال برای مراسم تجلیل از خبرنگاران برنامه ویژه ای تدارک دیده شده است، بیان کرد: مهمترین اقدام صورت گرفته برای […]

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از برگزاری مراسم روز خبرنگار و تجلیل از برترین‌های جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان قم خبر داد.

محمدجواد محرابی با اشاره به اینکه امسال برای مراسم تجلیل از خبرنگاران برنامه ویژه ای تدارک دیده شده است، بیان کرد: مهمترین اقدام صورت گرفته برای خبرنگاران برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان قم بود که جلسات برگزاری این جشنواره از ماه‌ها قبل برگزار شده و پس از اعلام فراخوان شاهد استقبال گسترده خبرنگاران استان برای شرکت در این جشنواره بودیم.

وی با اشاره به ارسال بیش از ۸۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری بیان کرد: ۱۳۶ نفر از خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان دراین جشنواره در بخش‌های حرفه ای، موضوعی و ویژه به رقابت پرداختند.

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم یادآور شد: داوری آثار ارسال شده به جشنواره توسط اساتید حوزه روزنامه نگاری شامل آقایان مختاریان، خلیلی، قاضی زاده، کتابدار و صدیقی که از نامداران این حرفه هستند انجام شده است.

وی افزود: مراسم تجلیل از برگزیدگان این جشنواره ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه در تالار مرکزی شهر برگزار خواهد شد.

محرابی بیان کرد: در این مراسم معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار قم سخنرانی خواهند کرد و جمعی از مدیران استانی در این مراسم حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: برنامه‌های دیگری نیز به مناسبت روز خبرنگار تدارک دیده شده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.

در بخش حرفه ای این جشنواره ۱۱۶ گزارش، ۱۰۴ یاداشت و مقاله، ۷۶ تیتر، ۲۷ خبر، ۶۹ مصاحبه، ۱۰ طنز مکتوب، ۴۲ صفحه آرایی، ۷ کاریکاتور و ۲۷ عکس خبری ارسال شده است.

فارس