حمایت کمیته امداد از ۴۲۰۰ دانش آموز در قم

معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان قم گفت: چهار هزار و ۲۰۰ دانش آموز و ۸۵۰ دانشجو زیرپوشش این کمیته در استان قرار دارند. اکبر رشیدی با اشاره به اجرای طرح کیس محوری در کمیته امداد استان قم اظهار کرد: کیس‌هایی خاصی را شناسایی کردیم که نیازهای آن‌ها حاد است و اگر مشکلات این […]

معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان قم گفت: چهار هزار و ۲۰۰ دانش آموز و ۸۵۰ دانشجو زیرپوشش این کمیته در استان قرار دارند.

اکبر رشیدی با اشاره به اجرای طرح کیس محوری در کمیته امداد استان قم اظهار کرد: کیس‌هایی خاصی را شناسایی کردیم که نیازهای آن‌ها حاد است و اگر مشکلات این افراد حل نشود، بحرانی در خانواده‌های آن‌ها به وجود می‌آید، برای جذب کمک برای چنین کیس‌هایی با مساجد شهر قم و خیرین شاخص این شهر رایزنی می‌کنیم.

وی ادامه داد: کمیته امداد توان حل تمام مشکلات مددجویان را ندارند، تعدادی از دختران مددجو تاکنون به دلیل نداشتن جهیزیه مناسب به خانه بخت نرفتند و با اجرای پویش احسان احسن در استان قم در دهه ولایت و جمع آوری کمک از مردم به دنبال حل مشکلات این دسته از دختران مددجو هستیم.

معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان قم افزود: با حدود ۱۱ موسسه خیریه در استان از نیمه دوم سال گذشته تفاهم نامه امضا کردیم تا خدمات خودمان را با آن‌ها در بخش‌های مختلف هماهنگ کنیم، این سیاست اثرات خوبی در زمینه ارائه خدمات نیازمندان به دنبال داشت و به دنبال حل ریشه مشکلات نیازمندان با همکاری موسسات خیریه در قم هستیم و ستاد هماهنگی این موسسات در استان به وجود آمده است.

رشیدی با اشاره به برنامه کمیته امداد استان قم برای آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: این کمیته به دنبال این است که با کمک مردم پیش از شروع سال تحصیلی به هر دانش آموز و دانشجو مددجوی خود ۲۰۰ هزار تومان کمک هزینه پرداخت کند و این طرح نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است.

وی با بیان اینکه چهار هزار و ۲۰۰ دانش آموز و ۸۵۰ دانشجو زیرپوشش کمیته امداد استان قم قرار دارند خاطرنشان کرد: سال گذشته در کمیته امداد استان قم در طرح‌های مبتنی بر نیاز حدود ۱۵ میلیارد تومان جذب کمک داشتیم، میزان جمع آوری صدقه در استان در سال گذشته بیش از ۱۱ میلیارد تومان بود و در سال ۹۶ مردم قم در قالب طرح اکرام ایتام ۹ میلیارد تومان به ایتام کمک کردند.

فارس