آغاز عملیات اجرایی خط دوم مترو قم منوط به تامین منابع مالی است

معاون فنی و عمران شهرداری قم گفت: آغاز عملیات اجرایی خط دوم مترو قم منوط به تامین منابع مالی است. علیرضا قاری قرآن با بیان اینکه برنامه احداث خط دوم مترو قم از پردیسان تا بازار بوده است، اظهار کرد: این بخش در دست مطالعه بود و مصوبات آن اخذ شد و هم‌اکنون در حال […]

معاون فنی و عمران شهرداری قم گفت: آغاز عملیات اجرایی خط دوم مترو قم منوط به تامین منابع مالی است.

علیرضا قاری قرآن با بیان اینکه برنامه احداث خط دوم مترو قم از پردیسان تا بازار بوده است، اظهار کرد: این بخش در دست مطالعه بود و مصوبات آن اخذ شد و هم‌اکنون در حال تامین منابع فاینانس هستیم.
معاون فنی و عمران شهرداری قم با بیان اینکه هزینه‌های احداث این پروژه بسیار سنگین است و باید ابتدا منابع مالی تامین شود، تصریح کرد: مصوبات کمیسیون ماده پنج و مصوبات مربوط به اجرای پروژه از نهادهای ملی و استانی گرفته شده و اگر بتوانیم مصوبه شورای اقتصاد را اخذ کنیم می‌توانیم از منابع فاینانس استفاده کرده و منابع مالی را تامین کنیم.
قاری قرآن اذعان کرد: البته ما مقدمات این پروژه را در حد اجرای تونل انجام دادیم که شامل اجرای تونل خاص کل مسیر خواهد بود؛ مصوبه‌ای از شورای شهر گرفتیم که قرارگاه خاتم بتواند حفاری این بخش را نیز انجام دهد.
وی تصریح کرد: این کار هنوز آغاز نشده تا اینکه بتوانیم منابع مالی را تامین کنیم که پروژه با قدرت وارد فاز اجرایی شده و وقفه‌ای به دلایل مسائل مالی در آن ایجاد نشود.
شهرنیوز